يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
قنیطره سوریه کاملا آزاد شد
قم فردا: ارتش سوریه امروز جمعه، یک ماه پس از آغاز عملیات پاکسازی جنوب، موفق شد امنیت را به کل شهر قنیطره مرکز استان قنیطره بازگرداند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  هنوز چند روستا در این استان در دست گروه‌های مسلح قرار دارد، اما عملیات ارتش سوریه نیز برای آزادسازی آن مناطق در جریان است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که امروز شهر قنیطره از وجود تروریسم پاکسازی شد و پرچم سوریه در میدان «التحریر» آن به اهتزاز درآمد.

خبرنگار سانا حاضر در قنیطره اعلام کرد که ارتش سوریه امروز بالاخره کار از بین بردن مین و خنثی‌سازی بمب‌هایی را که کار گذاشته شده بود، به اتمام رساند.

در هنگام برافراشتن پرچم سوریه شمار زیادی از ساکنان قنیطره حضور داشتند و سرود ملی سوریه را با صدای بلند هم‌آوازی کردند.

ساکنان قنیطره از اینکه ارتش سوریه وارد شهر قنیطره شده و آن را از وجود تروریسم و تروریست‌ها پاک و ثبات را در آن برقرار کرده است، اظهار شادمانی کردند.

اهالی قنیطره همچنین اعلام کردند که در مبارزه ارتش سوریه علیه تروریسم برای پاکسازی کامل این استان و آزادسازی وجب به وجب خاک سوریه در کنار ارتش این کشور خواهند بود.

ساکنان قنیطره در پایان تجمع خود اعلام کردند که تروریست‌ها طی سال‌های گذشته آنان را از زندگی عادی خود محروم کرده بودند؛ تروریست‌هایی که تحت حمایت رژیم صهیونیستی قرار داشتند.

روز گذشته ارتش سوریه وارد شهر قنیطره شد و پس از بیرون راندن تروریست‌ها در آن مستقر شد.

در همین ارتباط، یگان‌های ارتش سوریه فعال در ریف قنیطره روز گذشته وارد شهرک‌های «الحمیدیه، القنیطرة المهدمة، گذرگاه القنیطرة، القحطانیة الرواضی، الصمدانیة الغربیة، العجرف، سد ام العظام و میدان العلم» شدند.

در شهرک‌های «جباتا، طرنجة، اوفانیه و الحریة» نیز گروه‌های مسلح، سلاح سنگین و نیمه سنگین خود را بر اساس توافق با ارتش سوریه، تحویل داد.

عملیات پاکسازی سه استان جنوبی سوریه (سویداء، درعا و قنیطره) از وجود گروه‌های مسلح (النصره، داعش و ارتش آزاد) از اول تیرماه گذشته آغاز شد و در روز‌های پایانی به سر می‌برد.

تاکنون بیش از ۹۵ درصد هر دو استان درعا و قنیطره پاکسازی شده و چند شهرک و روستا باقی مانده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : سوریه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .