شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی در گفتگو با قم فردا؛
تولید600 مگاوات انرژی خورشیدی در استان قم/ سرمایه‌گذاری در استان تسهیل می‌شود
عادل علی پور مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قم بیان کرد: پیش‌بینی ما برای ثبت سرمایه‌گذاری در قم 600 میلیون دلار است که می‌توانیم تولید 600 مگاوات انرژی خورشیدی را در استان محقق کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  عادل علی پور به احداث نیروگاه ۳۰مگاواتی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه ستاد سرمایه‌گذاری استان قم احداث نیروگاه ۳۰مگاواتی است که توسط شرکت چینی اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قم به کمبود برق در کشور اشاره کرد و گفت: طرح سرمایه‌گذاری  نیروگاه خورشیدی جاده کوه سفید که از طریق شرکت‌های خارجی در حال احداث است قرار است طی 6 ماه به تعهد خود عمل کند.

 

علی پور گفت: پیش‌بینی ما برای ثبت سرمایه‌گذاری در قم600 میلیون دلار است که می‌توانیم تولید600 مگاوات انرژی خورشیدی را در استان محقق کنیم.

 

وی  از صدور316 مجوز سرمایه‌گذاری به ارزش 12 هزار میلیارد ریال در قم خبر داد و افزود: در سال جاری  10میلیون و 800 هزار یورو سرمایه‌گذاری خارجی ثبت‌شده که تا پایان سال جاری این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قم با اشاره به قراردادهای با شرکت‌های خارجی افزود: یکی از برنامه‌های ستاد سرمایه‌گذاری استان قم احداث نیروگاه 30مگاواتی توسط شرکت چینی که فاز نخست این نیروگاه به مدت 6 ماه تکمیل خواهد شد.

 

وی با تأکید بر لزوم احداث نیروگاه‌های انرژی‌های تجدید پذیر در استان قم خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه 500 مگاواتی که یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های در جهان است به مساحت 1000 هکتار در محدوده حوض سلطان قم واقع است که کشورهای چین، اسپانیا و ایرلند متقاضی سرمایه‌گذار این نیروگاه در استان قم هستند.

 

وی افزود: استان‌های یزد، فارس و قم ازجمله شهرهایی هستند که توانایی ساخت نیروگاه‌های خورشیدی را در قم دارند و استان قم به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی، منطقه قم موردنظر سرمایه‌گذاران است.

 

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قم با بیان اینکه برای تولید انرژی 3000 مگاوات متقاضی داریم،  تصریح کرد: برای هر 200 هکتار زمین می‌شود بالغ 100 مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی تولید کرد.

 

وی عنوان کرد: یکی از مصوبات جلسه قبل، کوتاه کردن فرایندها برای انجام فعالیت‌های سرمایه‌گذاران در استان قم و ایجاد مرکز نمایندگان دستگاه‌ها برای سرمایه گزاری که تنها مرجع سرمایه‌گذاران است که فعالیت این مرکز به شکل کاملاً دستگاهی انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .