شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
کامران غضنفری در گفتگو با قم فردا؛
تهدیدات آمریکا قابلیت اجرایی ندارد/ آمریکا ورشکسته‌تر از آن است که بخواهد وارد جنگ شود
این کارشناس سیاسی بیان کرد: پایگاه‌های نظامی آمریکا تا شعاع 2 هزار کیلومتری در تیررس موشک‌های ایران است و اگر مقامات آمریکا کوچکترین خطایی مرتکب شوند نیروهای آنان در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

کامران غضنفری در گفتگو با خبرنگار قم فردا،  به تهدیدات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: تهدیدات آمریکا را باید در دو بخش تقسیم کرد، برخی از تهدیدات آمریکا تهدیدات نظامی است و برخی تهدیدات آنها معطوف به حوزه های اقتصادی است که در قالب تحریم های بین المللی علیه کشورها اعمال می شود.

این کارشناس سیاسی به بررسی احتمال درگیری نظامی بین ایران و آمریکا پرداخت و اظهار داشت: آمریکا در حال حاضر به هیچ وجه توان شروع یک درگیری نظامی را ندارد، درگیری تظامی آن هم با کشوری همچون ایران که از لحاظ نظامی جزو کشورهای قدرتمند شناخته می شود بدون شک هزینه زیادی روی دست آمریکا خواهد گذاشت ولی آمریکا در حال حاضر به لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارد و اگر وارد یک جنگ تازه شود توان مالی کافی برای هدایت آن را نخواهد داشت.

وی همچنین به نبود اجماع جهانی برای تحقق چنین احتمالی اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکا اگر بخواهد به ایران حمله کند با مخالفت دیگر کشورها مواجه خواهد شد، از طرفی آمریکا بخاطر تضاد منافعی که با دیگر کشورها دارد روابطش با آن ها وارد تنش شده است فلذا اگر بخواهد با ایران وارد جنگ شود مورد حمایت کشورهای دیگر قرار نمی گیرد.

غضنفری افزود: از طرفی ایران کشوری است که مردم آن با جان و دل مشتاق مبارزه با آمریکا هستند و مقامات آمریکایی این را به خوبی دریافته اند که اگر با ایران درگیر شوند تعیین کننده سرنوشت جنگ آنها نخواهند بود.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: در مجموع باید بگوییم که احتمال وقوع جنگ بین ایران و آمریکا منتفی است.

وی ادامه داد: حتی اگر آمریکا بی عقلی کند و با ایران وارد درگیری شود باز هم جای نگرانی نیست چراکه تمام پایگاه های نظامی آمریکا تا شعاع 2000 کیلومتری در تیررس نیروهای نظامی جمهوری اسلامی قرار دارند و چنانچه کوچک ترین خطایی از جانب مقام ها یا نیرو های نظامی آمریکا سر بزند مطمئنا تمامی نیروها و پایگاه های نظامی آنها در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .