شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
نماینده سابق مجلس:
امروز سیاست های آمریکا با تقابل جهانی روبرو است
نماینده سابق مرم در مجلس با اشاره به اینکه آمریکا در شرایط نابسامانی قرار دارد، گفت: امروز شاهد هستیم که آمریکا دیگر آن موقعیت قبلی را ندارد و سیاست های آمریکا با تقابل جهانی روبرو شده است.

  ابراهیم کارخانه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه آمریکا دیگر آن موقعیت قبل خود را ندارد، اظهار داشت: زمانی آمریکا بعد از فروپاشی شوروی قدرت اول دنیا بود اما در حال حاضر در شرایط نابسامانی قرار گرفت است و خود آنها در سال های گذشته اعتراف کرده اند که قدرت نوظهوری به نام اسلام در مقابل ما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: جنگ آمریکا با جمهوری اسلامی ایران جنگ بر سر اسلام است و امروز شاهد هستیم که آمریکا دیگر آن موقعیت قبلی را ندارد و سیاست های آمریکا با تقابل جهانی روبرو شده است.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه امروز جهان فقط آمریکا و سه کشوراروپایی نیست، گفت: در عرصه اقتصادی زمانی اروپا در کنار آمریکا بود اما امروز در مقابل او قرار دارد و یک چند قطبی جدیدی در عرصه معادلات سیاسی، منطقه ای و جهانی در حال رخ دادن است که همه این مسائل باعث شده جایگاه آمریکا از آن جایگاه اولیه سقوط کند و ما می توانیم از شرایط نوین جهانی در عرصه سیاسی به نفع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم.

دولت در عرصه سیاسی هم مانند عرصه اقتصادی دیپلماسی قدرتمندی ندارد

وی ابراز داشت: دولت علاوه بر توجه به مسائل اقتصادی می بایست با دیپلماسی عزتمندانه در سطح جهان بتواند روابط خود را برقرار کند، متاسفانه ما در عرصه سیاسی هم همانطور که در عرصه اقتصادی تمام مشکلات کشور را به بحث آمریکا و سه کشور اروپایی پیوند زدیم در عرصه سیاسی هم در طول چند سال گذشته نتوانسته ایم آن معادلات جدید دیپلماسی عزتمندانه و قدرتمندانه را در روابط با دیگر کشور ها برنامه ریزی و طراحی کنیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : آمریکا , اقتصاد , سیاست ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .