شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
ذوالنوری در گفتگو با قم فردا:
مجلس اقدام موثری در زمینه مبارزه با فساد انجام نداده است
حجت الاسلام ذوالنوری ضمن انتقاد از هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: مجلس تاکنون اقدام موثر و بازدارنده‌ای در راستای مبارزه با فساد انجام نداده است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار قم فردا، عملکرد هیئت رئیسه مجلس را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: مجلس تاکنون اقدام موثر و بازدارنده‌ای در راستای مبارزه با فساد انجام نداده است.

وی افزود: بستر و گلوگاه های فساد عموماً در اختیار دولت است و لذا در وهله اول دولت باید با فساد مقابله کند.

حجت‌الاسلام ذوالنوری گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند دولت باید در موضوع فساد ورود کند و خودش با مفسدین برخورد نماید و اگر در جایی فسادی را تشخیص داد و نیاز به مجازات بود آن موقع به قوه قضاییه ارجاع دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به نقش قوه مقننه در برخورد با فساد اشاره کرد و اظهار داشت: مجلس موظف است هم در بعد نظارتی و هم در بعد تقنینی در برابر فساد بایستد.

ذوالنوری افزود: بخاطر نواقصی که در قوانین کشور وجود دارد ممکن است برخی افراد از خلأ قانونی استفاده کرده و مرتکب فساد ‌شوند، در اینگونه مواقع اگر دولت بی توجهی کرد و موضوع را مورد پیگیری قرار نداد، مجلس موظف است به موضوع ورود کرده و تخلفات صورت گرفته را پیگیری نماید.

ذوالنوری ادامه داد: از طرفی نمایندگان مجلس و کمیسیون های تخصصی می توانند راسأ به موضوع فساد ورود کرده و طرح هایی را برای مقابله با فساد ارائه نمایند و اگر خلأ قانونی در زمینه مبارزه با فساد وجود دارد، خلأ قانونی را برطرف کنند.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: در برخی موارد ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ولی آن قوانین بی خاصیت و موازی باشد، در این موارد مجلس موظف است که به موضوع ورود نماید و قوانین را به‌روز کند.
 
حجت الاسلام ذوالنوری گفت: در برخی موارد نیز ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ولی دولت یا قوه قضاییه این قوانین را اجرا نکنند که در این حالت مجلس می‌بایست به موضوع ورود کرده و از بعد نظارتی با دستگاه‌های متخلف برخورد نماید.

وی در پایان ضمن انتقاد از هیئت رئیسه مجلس گفت: متاسفانه مجلس در بعد نظارتی خود به درستی عمل نکرده و اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است.

 

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .