شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
برگزاری هشتمین جشنواره رضوی؛
مسابقه کتابخوانی رضوی، گامی برای اعتلای جایگاه خانواده در جامعه
با هدف مشارکت در برگزاری هشتمین جشنواره رضوی؛ نشست مشترکی بین اداره کل کتابخانه های عمومی با معاونت فرهنگی و آموزشی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام والمسلمین حسن هرمز معاون فرهنگی و آموزشی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم با حضور در اتاق جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی قم آمادگی کمیته امداد را برای مشارکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد.

هرمز بیان کرد: برنامه های فرهنگی و آموزشی کمیته در دو گروه کارکنان و مددجویان که شامل دانشجویان و دانش آموزان می باشد؛ برگزار می شود و این گروه ها نیز به صورت پراکنده در مناطق مختلف استان قم وجود دارد. وی سپس به اهمیت کتابخوانی به ویژه با موضوع اهل بیت علیهم السلام اشاره کرد و افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی در تابستان را باید فرصتی مغتنم برای غنی سازی اوقات فراغت و ارتقا سطح تربیتی مذهبی جوانان، نوجوانان و خانواده ها بدانیم و آن را به بهترین شکل اجرا کنیم.

معاون فرهنگی و آموزشی از برنامه های اوقات فراغت ویژه بانوان و برادران در سه بخش پرجمعیت قم خبر داد و گفت: در این بخش ها برای همه گروه های سنی برنامه های متنوعی وجود دارد و مایه خرسندی است که این جشنواره به برکت آل محمد، در خانواده ها و این کانون ها اجرا شود و ما این اطلاع رسانی را با برنامه ریزی مناسب در زیرمجموعه های خود خواهیم داشت و همه ادارات و افراد تحت پوشش خود را به صورت منسجم برای شرکت در این مسابقه ملی و پراهمیت دعوت می کنیم.

هرمز در پایان گفت: نتیجه مطلوب از فعالیت های فرهنگی در بلندمدت مشخص می شود و باید بر حسب تکلیف و وظیفه تلاش فراوان داشته باشیم.
 
وحید میرزایی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، افزایش تقویت مبانی دینی و فرهنگی با تمسک به فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت است. وی این جشنواره را تحولی گسترده در سطح ملی و بین المللی عنوان کرد و افزود: با الگوبرداری از سیره خاندان پیامبر به ویژه امام رضا (ع) و کریمه اهل بیت و همچنین با مطالعه این کتب ارزشمند و معرفی شده در مسابقه کتابخوانی رضوی می توانیم به بهبود کیفیت زندگی و اعتلای جایگاه خانواده در جامعه و یادگیری مهارت های ارتباطی افراد کمک کنیم.
 
میرزایی عنوان کرد: این اداره کل بر حسب تکلیف و وظیفه و همچنین توان و بضاعت خود، خدمات فرهنگی در این زمینه را برای عموم افراد بر اساس احساس مسئولیت، با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و آموزه های دینی فراهم کرده است. وی گفت: اجرای بهتر این جشنواره در استان قم به مشارکت مردمی و ورود همه نهادها، دستگاه ها و ... بستگی دارد.

گفتنی است علاقندان می توانند برای دریافت فایل PDF کتاب ها و شرکت در مسابقه به نشانیwww.razavi.iranpl.ir مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : هرمز , میرزایی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .