شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
مدیرکل بهزیستی قم خبر داد:
فعالیت بیش از 400 مهدکودک بدون مجوز در قم
مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به اینکه بیماری‌های اعصاب و روان و ناشنوایی در استان دو آیتمی هستند که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، گفت: بیش از 400 مورد مهدهای کودک در استان شناسایی‌شده‌اند که مجوز نداشته و مورد تأیید سازمان بهزیستی نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  دکتر رضا سلیقه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دستگاه های مختلف برای مهدکودک مجوز صادر می کنند، اظهار داشت: صدور مجوز مهدکودک از سوی دستگاه های مختلف اشکالی است که وجود دارد.

وی ادامه داد: بیش از 400 مورد مهدهای کودک در استان شناسایی‌شده‌اند که مجوز نداشته و مورد تأیید سازمان بهزیستی نیستند.

مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به اینکه در استان قم نزدیک به 25 هزار تولد در سال داریم، افزود: سال گذشته بیش از 20 هزار نفر از این کودکان معاینه شنوایی شده‌اند،که از این تعداد مراجعه‌کننده 57 کودک ناشنوا تشخیص داده‌شده‌اند.

وی بیان داشت: اگر کودکی ناشنوا باشد و قبل از یک ماهگی تشخیص داده شود با جراحی که هزینه آن را هم سازمان می پردازد کودک درمان خواهد شد اما بعد از یک ماهگی درصد بهبودی کمتر می باشد.

سلیقه با بیان اینکه بیماری‌های اعصاب و روان و ناشنوایی در استان دو آیتمی هستند که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، عنوان داشت: پیشگیری از اعتیاد جزو برنامه‌های این سازمان بوده و در سه بخش انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 80 مرکز به‌صورت سرپایی و 9 کمپ در استان در حال فعالیت هستند، در استان نیز بین 18 الی 20 درصد بهبودی معتادان را داریم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : مدیرکل بهزیستی ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .