شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم:
میانگین عمر ناوگان باری در استان قم 23 سال است
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم با اشاره به پیگیری برای ساخت پایانه باری جدید در قم، گفت: میانگین عمر ناوگان باری در استان قم، 23 سال و میانگین عمر ناوگان سواری هشت سال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ابوالفضل جمالی در گفتگو با خبرنگاران به وضعیت ناوگان حمل و نقل استان اشاره کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل یک پروژه کشوری می باشد که در استان قم هم همزمان با کشور اجرا می شود.

وی ادامه داد: در این پروژه به اندازه 80 درصد قیمت کامیون و اتوبوس، تسهیلات برای نوسازی خودرو پرداخت می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم با اشاره به خارج شدن خودروهای فرسوده از ناوگان هدف این طرح است، گفت: میانگین عمر ناوگان باری در استان قم، 23 سال و میانگین عمر ناوگان سواری هشت سال است.

وی اضافه کرد: همچنین ناوگان مینی بوسی در استان فرسوده است و طرح‌هایی برای نوسازی این ناوگان در نظر داریم.

جمالی با اشاره به ساخت پایانه باری جدید در قم، ابراز داشت: استان قم در گذشته دارای پایانه باری بود که دولت قبل این پایانه را در اختیار گمرک قرار داد ولی ما برای ساخت پایانه باری جدید پیگیری هایی را انجام داده ایم.

وی بیان داشت: زمین‌هایی در سه نقطه استان از جمله جاده قدیم قم-تهران برای ساخت این پایانه پیشنهاد شده است، اما زمینی به مساحت 50 هکتار در جاده قدیم قم-تهران بهترین موقعیت را برای ساخت پایانه باری دارد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم با اشاره به اینکه باید بخش خصوصی برای ساخت این پایانه مشارکت کند، خاطرنشان شد: به زودی با تحویل زمین در جاده قدیم قم-تهران و رفع معارضین به دنبال زدن کلنگ پروژه ساخت پایانه باری استان قم هستیم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : ناوگان باری ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .