يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
ارتش آلمان نیروی خارجی استخدام می‌کند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، ارتش آلمان به دلیل کمبود نیرو در نظر دارد نیروهای خارجی استخدام کند. کارشناسان دفاعی البته مزایایی را در این تصمیم برلین می بینند، اما همچنین درباره خطرات این امر هم هشدار می دهند.

یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان در این باره به روزنامه "آیسبورگر آلگماینه" سایتونگ اظهار داشت که ارتش ما رشد خواهد کرد و برای این منظور ما به پرسنل متخصص نیاز داریم. ما از این رو همه گزینه های احتمالی را با دقت مورد بررسی قرار می دهیم.

"کارل هاینز برونر"، از کارشناسان دفاعی حزب سوسیال دموکرات آلمان حداقل می تواند این مسئله را تصور کند که نیروهای خارجی اروپایی در ارتش آلمان استخدام شود.

وی هم زمان در این باره هشدار داد که اگر شهروندان کشورهای دیگر پذیرفته شوند این خطر وجود دارد که ارتش آلمان تبدیل به نوعی ارتش مزدور شود. درباره دیگر نیروهای خارجی هم باید ابتدا این مسئله در نظر گرفته شود که آن ها تبعه آلمانی شوند و سپس به استخدام ارتش درآیند.

"فلوریان هان"، سخنگوی سیاست دفاعی گروه پارلمانی حزب سوسیال مسیحی هم در این باره اظهار داشته است که در چارچوب طرح تردد آزادانه در اروپا مدل های مدرن می توانند در اینجا توسعه یابند، اما باید دراستخدام سرباز خارجی بخصوص درباره مناسبات بر اساس وفادارای اطمینان حاصل شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : آلمان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .