يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
آمریکا به دنبال احداث پایگاه در مرز عراق و سوریه
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق امروز دوشنبه پایان عملیات بازشماری دستی آرا در استان دهوک و منطقه التهیو در استان نینوا را اعلام کرد.

لیث جبر سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات شمارش دستی آرا در مراکز و حوزه‌های انتخاباتی که علیه آن‌ها در استان دهوک شکایت شده است، به پایان رسید.

وی افزود: شورای کمیسیون متشکل از قضات بر روند بازشماری دستی آرا نظارت داشتند.

جبر گفت: این شورا فردا سه شنبه برای آغاز بازشماری دستی آرا در مراکز و حوزه‌های انتخاباتی که شکایت علیه آن‌ها در استان نینوا صورت گرفته است، رهسپار این استان خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: شورای کمیسیون انتخابات کار شمارش دستی آرای مراکز و حوزه‌های انتخاباتی که در استان صلاح الدین علیه آن‌ها شکایت شده است؛ در نمایشگاه بین المللی بغداد به پایان برد. صندوق‌های رای گیری شماری از استان‌های عراق به بغداد منتقل شده و در آنجا نگهداری می‌شود.

جبر گفت: کار‌ها برای آغاز شمارش دستی آرای مراکز و حوزه‌های انتخاباتی استان الانبار که شکایت علیه آن‌ها شده است، فردا سه شنبه در نمایشگاه بین المللی بغداد آغاز خواهد شد.

حزب طالبانی: مذاکره با طرف‌های سیاسی بعد از اعلام نتایج انجام می‌شود

سعدی بیره از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت که مذاکره با طرف‌های سیاسی بعد از اعلام رسمی نتایج انتخابات آغاز خواهد شد.

سعدی بیره در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمود محمد از سران حزب دموکرات کردستان عراق گفت: نشست دو حزب موضوع تشکیل کمیته‌ای مشترک برای تدوین پیش نویس طرحی ملی به منظور مذاکره با طرف‌های سیاسی در بغداد درخصوص تشکیل دولت عراق را بررسی کرد.

وی افزود: بعد از اعلام رسمی نتایج انتخابات، در قالب هیئتی مشترک با طرف‌های سیاسی مذاکره خواهیم کرد.

بیره گفت: مدیریت عراق بدون توافق بین تشکل‌های اصلی دشوار خواهد بود.

وزیران برق و برنامه ریزی عراق به عربستان می‌روند

یک منبع آگاه امروز فاش کرد که حیدر العبادی نخست وزیر عراق قاسم الفهداوی وزیر برق و سلمان الجمیلی وزیر برنامه ریزی را مامور کرد تا برای امضای یادداشت همکاری در زمینه انرژی هفته جاری رهسپار عربستان شوند.

این منبع به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: هدف امضای یادداشت همکاری در زمینه انرژی است.

العبادی: برخورداری از حقوق و خدمات حق مردم است

نخست وزیر عراق امروز دوشنبه گفت: ملت عراق حق دارند که حقوق خود را مطالبه کنند.

حیدر العبادی در اظهاراتی که از شبکه تلویزیون رسمی عراق پخش شد، گفت: ما از نیرو‌های امنیتی که با وحدت خود پیروزی و امنیت را رقم زدند؛ می‌خواهیم که از روند بازسازی و آبادانی سهیم شوند.

وی افزود: ملت عراق حق دارند که حقوق خود و بهبود خدمات را مطالبه کنند و وظیفه ما است که به نیاز‌هایی که به شیوه‌های مسالمت آمیز ابراز می‌شود؛ پاسخ داده و اخلال گران را منزوی کنیم.

الاعرجی خطاب به تظاهرات کنندگان: پیام شما را شنیدیم

وزیر کشورعراق امروز دوشنبه از زخمی شدن ۲۶۱ نفر از افسران و نیرو‌های امنیتی در تظاهرات جاری در شماری از استان‌های عراقی برای درخواست جهت بهبود خدمات عمومی و ایجاد فرصت‌های شغلی و مبارزه با فساد خبر داد و از تظاهرات کنندگان خواست تا به دولت برای تامین خواسته‌های آن‌ها فرصت دهند، زیرا پیام آن‌ها دریافت شده است.

قاسم الاعرجی در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر کربلای معلی افزود: ۳۸ نفر از افسران و نیرو‌های امنیتی در جریان برخورد تظاهرکنندگان با آن‌ها در کربلا زخمی شدند.

وی افزود: اجازه تعرض به نیرو‌های امنیتی را نمی‌دهیم و اخلالگرانی را نیز که به طرف‌های شناخته شده‌ای وابسته هستند؛ تحت پیگرد قرار خواهیم داد.

الاعرجی خطاب به تظاهرات کنندگان گفت: پیام شما رسید و به دولت برای تامین خواسته هایتان فرصت دهید.

قاسم الاعرجی امروز وارد شهر کربلای معلی شد و نشست امنیتی‌ای را در مرکز فرماندهی پلیس برگزار کرد. شهر کربلا امروز نیز تظاهرات بود.

تظاهراتی نیز در شهر بصره برگزار شد که نیرو‌های امنیتی شماری از افراد شرکت کننده را بازداشت کردند.

آمریکا به دنبال احداث پایگاه در مرز عراق و سوریه

منابع عراقی در گفت: وگو با شبکه تلویزیونی المیادین از قصد آمریکا برای احداث پایگاه در مرز عراق و سوریه خبر دادند.

این منابع گفتند: طرف آمریکایی با جدیت بدنبال احداث پایگاهی در مرز عراق و سوریه است.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : عراق
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .