يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
نوسانات قیمت ارز برای شرکت‌های هواپیمایی مشکل‌ساز شده است
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مقصود اسعدی‌ سامانی‌ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه نوسانات اخیر ارز مشکلات عمده‌ای را برای حوزه هوایی ایجاد کرده است، اظهار کرد: عدم دسترسی به ارز نقدی‌ برای برخی پروازهای‌ خارجی و از جمله عراق‌، نجف، بغداد و برخی از شهرهای‌ ترکیه‌ مشکل‌ساز شده است.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای خارجی در قبال ارائه خدمات‌، ارز نقدی‌ دریافت‌ می‌کنند و به دلیل افزایش قیمت ارز متأسفانه بانک‌ها توان پرداخت نداشتند.

سامانی یادآور شد: طی صحبت و جلساتی که با بانک مرکزی داشته‌ایم قول همکاری و تأمین ارز را داده بودند اما متأسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده است.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی شدیداً در تأمین ارز در تنگنا هستند و با توجه به اینکه با افزایش قیمت ارز در هفته‌های گذشته، بانک مرکزی همکاری لازم را داشت اما طی چند روز گذشته مجدداً‌ مشکلات ارزی برای این شرکت‌ها ایجاد شده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از تولیدات داخلی گفت: در راستای این شعار سعی کرده‌ایم از شرکت‌ها و متخصصان‌ داخلی جهت ساخت برخی قطعات هواپیمایی استفاده کنیم که خوشبختانه در ماه‌های اخیر شرکت‌های داخلی حضور پررنگ‌تری داشته‌اند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .