پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
در مجلس چه خبر است؟
از هزینه 300میلیونی برای تعمیر دستشویی مجلس تا هزینه میلیاردی برای اعزام به جام جهانی
طی چند روز گذشته بحثی در رسانه‌ها مطرح شد تحت عنوان " هزینه 300 میلیونی دستشویی های مجلس"، این موضوع هرچند شبیه یک شوخی به نظر می‌رسید اما به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، طی چند روز گذشته بحثی در رسانه‌ها مطرح شد تحت عنوان " هزینه 300 میلیونی دستشویی‌های مجلس"، این موضوع هرچند شبیه یک شوخی به نظر می‌رسید اما به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

ریخت و پاش‌هایی از این قبیل در بدنه دولت به وفور اتفاق می افتد به گونه‌ای که دیگر برای مردم عادی شده و رسانه‌ها نیز حساسیت چندانی نسبت به آن نشان نمی‌دهند اما اینکه نمایندگان مجلس دست به چنین اقدامی بزنند جای تاسف دارد چراکه همیشه دم از مردم‌داری می‌زنند و ادعا می‌کنند از جنس مردم هستند.

 

اما ماجرای دستشویی 300 میلیونی مجلس چه بود؟

دو روز پیش حسین کامران در گفتگو با یکی از خبرنگاران پارلمانی از هزینه 300 میلیون تومانی برای تعمیر دستشویی‌های مجلس پرده برداشت و گفت: مجلس ما آنقدر ریخت و پاش دارد که به مستراح هم بند کرده است؛ خرج تعمیر یک دستشویی در مجلس 26 میلیون تومان شده است، اگر شما عکسی از آن می گرفتید، می دیدید که دستشویی قبلی سنگ مرمر و کاشی های مرتب داشت، اما مجلس یک دفعه تصمیم گرفت آن را تعمیر کند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: دستشویی های سالم را خراب کردند و دستشویی جدید ساختند، الان مجلس هفت طبقه و در هر طبقه دو دستشویی دارد که روی هم رفته و با حساب سرانگشتی، در مجموع چیزی حدود 300 میلیون تومان برای تعمیر آنها هزینه شده است.

ماجرای سفر نمایندگان مجلس به روسیه برای تماشای بازی های جام جهانی موضوع دیگری است که در چند هفته اخیر فضای عمومی جامعه را به خود مشغول کرده است، هنوز هم این سوال بی‌پاسخ در ذهن مردم وجود دارد که حضور نمایندگان مجلس در جام جهانی چه مشکلی را حل می‌کند؟ آیا سفر نمایندگان به جام جهانی آنهم با هزینه گزاف، به تکلیف آنان در زمینه قانون گذاری مربوط می‌شود؟

اخیرا لیستی منتشر شد از اسامی تماشاگران اعزامی از سوی فدراسیون فوتبال به این مسابقات که وجود برخی اسامی و هزینه‌ای که برای این افراد به منظور اعزام به روسیه صرف می‌شود تعجب‌برانگیز بود، در ادامه لیست برخی از این افراد آمده است.

سلطانی‌فر وزیر ورزش به همراه محافظ، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس به همراه محافظ، محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون بودجه مجلس، على رغبتی مدیرکل برنامه‌ریزی، محمدرضا داورزنی معاون وزیر، غلامرضا کاتب نماینده مجلس، همایون یوسفی نماینده مجلس، رحیم زارع نماینده مجلس، حیدرعلی کامیاب مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس، عبدالحمید احمدی معاون وزیر، محمداسماعیل سعیدی نماینده مجلس، پروانه سلحشوری نماینده مجلس، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه مجلس، داوود عزیزی مدیرکل مجلس.

 

 وحید عزیزی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .