پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
دیدار ترامپ و اون از دریچه مطبوعات کشور
روزنامه های کشور در شماره های امروز خود با اشاره به دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی به سایه روشن های این دیدار و نتایج احتمالی آن پرداخته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دیدار رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی در حالی پس از یک دوره رجزخوانی های متقابل و آزمایش های موشکی مختلف دیروز در سنگاپور برگزار شد که پیش بینی نتیجه آن تا حدودی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

شاید قرار گرفتن یک خبر جنجالی دیگر از قول ترامپ بر روی خروجی خبرگزاری های دنیا تردیدها را بیش از پیش کرد، جایی که وی گفت: شاید 6 ماه دیگر نظرم عوش شود و از این توافق با اون رهبر کره شمالی خارج شوم.

با این حال این دیدار به خودی خود به اندازه ای مهم و غیر قابل پیش بینی بود که به تیتر یک روزنامه های کشورمان تبدیل شود.

روزنامه های اصلاح طلب در شماره های امروز خود تقریبا با تیترهای مشابه اما جانبدارانه به پوشش خبری این دیدار پرداخته اند، به طوری که روزنامه شرق با تیتر " افتادن روی دنده راست" به این دیدار واکنش نشان داده است.

در واقع به راحتی می توان از تیترهای این روزنامه های تمایل آن ها به برقراری روابط با غرب به خصوص آمریکا را مشاهده کرد که حتی روزنامه ایران به عنوان ارگان رسمی دولت نیز این نوع نگرش دیده می شود.

این نوع نگاه در حالی در بین جراید اصلاح طلب موج می زند که هنوز چند صباحی از خروج آمریکا از برجام و توافقی که در شورای امنیت سازمان ملل نیز به ثبت رسیده و طرفین را ملزم به اجرای آن کرده است نمی گذرد.

در سوی مقابل هرچند که روزنامه های اصولگرا نیز در صفحه اول خود به این دیدار اشاره کرده اند اما نمایشی بودن و عدم اعتماد به آمریکا موضوعی است که روی آن تاکید شده است به طوری که روزنامه حمایت در صفحه خود در این باره نوشته است: توافق نمایشی.

به هر حال ترامپ نشان داده است که امضا و خروجش از یک توافق حتی با شرکای اروپایی اش تنها در عرض چند دقیقه محقق می شود و همین موضوع کار را برای تحلیل گران سیاسی در خصوص آینده اقدامات وی در سطح بین المللی دشوار و سخت کرده است.

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها : مطبوعات
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .