يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم:
2 مرکز پرورش ماهیان خاویاری وارد چرخه تولید خواهد شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به تولید بیش از 120 کیلوگرم خاویار در قم، گفت: 2 مرکز پرورش ماهیان خاویاری وارد چرخه تولید خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمد رضا طلایی با اشاره به بحث پرورش ماهیان خاویاری، اظهار داشت: سال گذشته بیش از 120 کیلوگرم خاویار تولید شده در قم به کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان صادر شد.

وی ادامه داد: خاویار تولید شده در قم، در کدبندی ماهیان خاویاری جهان جزو محصولات درجه یک به شمار می آید و به همین دلیل این استان ظرفیت های مطلوبی برای گسترش واحدهای پرورش ماهیان خاویاری دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به استحصال 27 کیلوگرم خاویار درجه یک از سه ماهی خاویاری پرورش یافته در قم، گفت: با توجه به ظرفیت های خوب استان قم در پرورش ماهیان خاویاری، مجوز تاسیس سه مرکز جدید در این بخش صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این سه مرکز یک مورد به بهره برداری رسیده و 2 مرکز دیگر هم به زودی وارد چرخه تولید خواهد شد.

طلایی  اشاره به این که پرورش ماهی خاویار ارزش اقتصادی خوبی دارد، خاطرنشان شد: در کنار استحصال خاویار، گوشت ماهی خاویار(اوزون‌بُرون) نیز دارای کیفیت بالایی است و در بازار با قیمت میانگین هر کیلوگرم 270 هزار ریال، مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

وی بیان داشت: پرورش ماهی خاویار در استان می تواند علاوه بر اشتغالزایی پایدار، منجربه توسعه ظرفیت های اقتصادی به خصوص در بخش صادارت و ارزآوری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم عنوان داشت: به طور میانگین در هر واحد پرورش ماهیان خاویاری بین چهار تا هشت فرصت شغلی مستقیم و 10 فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد می شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : خاویار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .