پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
نامه مجمع نمایندگان طلاب به رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه ای به رئیس مجلس نسبت به تصویب FATF در مجلس هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  همزمان با مطرح شدن بحث FATF و پیگیری برخی از مسئولین دولت برای به عضویت درآوردن ایران در این معاهده، اساتید و طلاب حوزه علیمه قم نسبت به مضررات پذیرش معاهده مذکور واکنش نشان دادند.

متن نامه حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

حضور محترم جناب مستطاب دکتر علی لاریجانی«دام عزه»

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراماً به استحضار می‌رساند لایحه FATF که توسط دولت محترم به مجلس شورای اسلامی ارائه گردیده است و خواهان تبدیل آن به قانون رسمی کشور می‌باشد، موجبات نگرانی شدید روحانیت معظم و حوزه‌های علمیه و مردم متدین و انقلابی ایران اسلامی گردیده است.

با توجه به تجربه برخی از مصوبات در گذشته - تصویب 20 دقیقه‌ای برجام که بر خلاف نظر کمیسیونی تخصصی برجام صورت گرفت - این نگرانی وجود دارد که نمایندگان محترم تحت تأثیر لابی‌ها و کانون‌های وابسته به قدرت و برخی از شخصیت‌های سیاسی و نه از باب کارِ کارشناسی و بر اساس مصالح کشور و ملت، خدایی ناکرده اقدام به تصویب این لایحه کرده و مقدمات پیوستن ایران به معاهده FATF را فراهم نمایند.

بدین منظور مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم؛ از حضرتعالی و دیگر نمایندگان محترم مجلس، مجدانه می‌خواهد که با دقت در جوانب مختلف این لایحه، رضای خدای متعال و توصیه‌های حکیمانه مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار داده و مصلحت کلان مردم را در نظر بگیرند و با دست خود اسباب فشار بیشتر به مردم را فراهم ننمایند، چرا که پیوستن به این معاهده بین المللی الزاماتی را متوجه کشور می‌کند که هر گونه تحفظی را نیز عملا بی‌اثر می‌نماید.

مخصوصاً که تعریف دشمنان بین المللی نظام اسلامی از تروریست با تعریف جمهوری اسلامی به لحاظ مبنایی متفاوت است. از این رو پیوستن به این کنوانسیون نه تنها گشایشی در امور کشور ایجاد نمی‌کند بلکه دست دشمن را برای اعمال فشارهای جدید باز می‌کند.

موفقیت جنابعالی را از خداوند متعال خواستاریم.

سیداکبر حسینی نژاد

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای

حوزه علمیه قم

رونوشت:

- مقام معظم رهبری و سایر مراجع معظم تقلید«دامت برکاتهم»

- شورای محترم نگهبان

- دبیرخانه خبرگان رهبری

- جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم

- مدیر محترم حوزه‌های علمیه

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .