پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
با لاشخورهای سیاسی بیشتر آشنا شویم؛
جماعتی که حیات خود را در ممات دیگران جستجو می‌کند
از همان ابتدا که روزنامه‌های اصلاح‌طلب با تیترهای پرطمطراق درگذشت ملک‌مطیعی و ممنوع‌التصویری‌اش را در بوق و کرنا کردند مشخص بود که سعی در پنهان نمودن یک واقعیت تاریخی دارند، آنها نمی‌دانستند که کتمان "واقعیت" نتیجه‌ای جز بی‌آبرویی برایشان نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  صفحه اول روزنامه‌های اصلاح طلب پر می‌شود از عکس ناصر ملک‌مطیعی با تیترهایی غلوآمیز که یحتمل خود نگارنده هم با دیدن آن خنده بر لبانش جاری می‌شود.

مرادانگی مُرد!!
امیرکبیر سینمای ایران!!
و تیترهایی از این قبیل بر صفحه اصلی روزنامه‌های زنجیره‌ای نقش می‌بندد، تجربه ثابت کرده وقتی این روزنامه‌ها به صورت هماهنگ یک موضوع را مطرح می‌کنند، درصدد پنهان کردن یک واقعیت بزرگتر هستند، واقعیتی که شاید گفتن آن به ضررشان تمام شود.

ناصر ملک‌مطیعی بازیگری بود که تا سال 1361 آثارش در سینما اکران می‌شد اما پس از آن بخاطر بازی در فیلم "برزخی‌ها" مورد هجمه روزنامه‌های نزدیک به خاتمی و افرادی همچون محسن مخملباف و میرحسین موسوی قرار گرفت و ممنوع‌الکار شد.

راز شانتاژ روزنامه های اصلاح طلب بعد از فوت ملک مطیعی را باید در همین موضوع جستجو کرد، اصلاح‌طلبان میدانستند که اگر دستِ پیش نگیرند و خودشان را به ملک‌مطیعی نچسبانند بخاطر کاری که سالها پیش با او کردند در گوشه رینگ قرار می‌گیرند.

برخورد رسانه‌های اصلاح طلب با این موضوع هرچند پارادوکسیکال بود اما بر مبنای طرحی هوشمندانه جلو می‌رفت، آنها میخواستند خودشان را مخالف ممنوع‌التصویری ملک مطیعی معرفی کنند، حال آنکه عاملین ممنوع‌التصویری او خودشان بودند.

بررسی این موضوع که «چرا ملک مطیعی ممنوع‌التصویر شده بود» و «نقش اصلاح‌طلبان در این موضوع چه بود» تا حدود زیادی در مورد آن سخن گفته شد اما سوالی که باید از هنرمندان و شخصیت های سینمایی پرسید اینکه؛ چرا در این سالها هیچکس هیچ تقدیری از ناصر ملک مطیعی نکرد؟ چرا سلبریتی‌های بیسوادی که در هر زمینه‌ای اظهار نظر می‌کنند در سالیان گذشته حرفی از ملک مطیعی به زبان نیاوردند؟

جماعتی که به قول خودشان ملک مطیعی را "امیرکبیر سینمای ایران" قلمداد میکردند، در سالهای گذشته هیچ توجه و التفاتی به او نداشتند و حتی یکبار هم حاضر نشدند با او یک عکس یادگاری بگیرند، حالا چه شده که این جماعت بعد از فوت ملک مطیعی برای او عزا گرفته‌اند؟ آیا ادعاهایشان در مورد ملک‌مطیعی دروغ بوده یا اینکه میخواهند از فوت او بهانه ای برای تطهیر اشتباهات خودشان بتراشند؟

 وحید عزیزی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .