پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم:
هدف طرح هدیه آسمانی توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معنوی است
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: هدف طرح هدیه آسمانی توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معنوی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مجید رفیعی   با اشاره به طرح هدیه آسمانی در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: هم زمان با شروع ماه مبارک رمضان یک سری فعالیت های متنوع فرهنگی در بوستان های سطح شهر به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم و با همکاری موسسه فرهنگی تبلیغی ثامن برگزار می شود.

وی ادامه داد:ایستگاه های فرهنگی دایر در بوستان ها تا عید سعید فطر برقرار می باشد .

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به بوستان های اجرای طرح هدیه آسمانی، گفت: این طرح در بوستان های امام رضا(ع) ، علوی، شهروند، 22 بهمن، هاشمی، مهدی(عج)، بنیادی، شهریار ، نرگس و بوستان صبا اجرا می شود.

وی عنوان داشت: این بوستان ها در شب های ماه مبارک رمضان میزبان شهروندان و مجاوران حضرت معصومه(س) هست.

رفیعی با اشاره به رسالت موسسه فرهنگی تبلیغی ثامن، افزود: رسالت موسسه فرهنگی تبلیغی ثامن در خصوص تبلیغ در امکان عمومی است  که طبق فعالیت های پیش بینی شده تلاش می کند تا از زمان هایی که مردم در پارک ها و بوستان های سطح شهر حضور دارند استفاده کند.

وی اضافه کرد: این موسسه از ساعت های تفریحی خانواده ها در شب های معنوی ماه مبارک رمضان که در این بوستان ها حضور دارند برای توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معنوی افراد و ارتقاء آنها استفاده کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به حضور مردم در این برنامه ها و استفاده از محتوای آنها، بیان داشت:این بهره بندی مردم از محتوای غنی همراه با نشاط ، جذابیت ، تفریح و شادی می باشد چرا که دین اسلام دین شادی و نشاط است.

وی ابراز داشت: در این بوستان ها نماز جماعت برپا می شود و فضای بوستان ها با عطر اذان ، نماز و قرآن معطر می شود که این برنامه یکی از اثرگذارترین برنامه های شب های ماه مبارک رمضان می باشد.

رفیعی با اشاره به قرائت یک جزء از قرآن در این شب ها توسط مردم در بوستان ها، عنوان داشت: برای سنین خردسال و کودک هم در این بوستان های برنامه های جذابی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه ها  و ایستگاه ها به گونه ای چیده شده است که مفاهیم مذهبی با جذابیت خاص به کودکان منتقل شود و همچنین غرفه نقاشی و رنگ آمیزی را داریم که کودکان با محوریت اهلبیت(ع) رنگ آمیزی می کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به حضور روانشناس در این غرفه ها، گفت: در این غرفه ها روانشانسی حضور دارد که از این نوع رنگ آمیزی ها و نوع رنگ ها رمزگشایی می کند و همچنین روانشناسان متخصص اسلام شناس که تخصص روانشناسی دارند هم در این بوستان ها مستقر هستند.

وی اضافه کرد: غرفه روانشناسی مورد استقبال بالای مردم قرار گرفته است و آنها به طور رایگان مشاوره دریافت می کنند.

رفیعی با اشاره به برگزاری برنامه مسابقات ورزشی، یادآور شد:در این بوستان های مسابقات ورزشی همچون والیبال، تنیس، فوتبال دستی و طناب کشی بین جوانان که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های مردم این است که این برنامه های در طول سال تداوم داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .