پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
سالروز فتح خرمشهر مبارک باد؛
همانگونه که حصر خرمشهر شکسته شد، حصر اقتصادی هم شکسته خواهد شد
سخن به‌یادماندنی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "خرمشهر ها در پیش است" حکایت از آن دارد که جنگ امروز «جنگ اقتصادی» است و ما میتوانیم با تکیه بر فرهنگ ایثار و مقاومت "حصر اقتصادی" را بشکنیم، همانگونه که حصر خرمشهر توسط بسیجیان و فرماندهان دوران دفاع مقدس شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، یکی از استراتژی ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوران جنگ ایران و عراق، آزادسازی خرمشهر بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی حادث شد.

پیروزی نیروهای ایرانی در عملیات آزادسازی خرمشهر به لحاظ نظامی، نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته شد و از این روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌ شود.

عملیات بیت‌المقدس توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، به فرماندهی علی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فرماندهی محسن رضایی صورت گرفت، بدون شک اگر فداکاری و جانفشانی این سرداران و سربازان جان بر کف نبود سرنوشت جنگ در مسیر دیگری قرار می گرفت و خاک عزیز کشورمان به دست دشمنان می افتاد.

همانگونه که فرماندهان دوران جنگ ضرورت ها و اقتضائات زمان خود را شناختند و بدون هیچ چشم داشتی از کیان مملکت دفاع کردند، ما نیز باید اقتضائات زمان خود را تشخیص بدهیم و برای تحقق آن بجنگیم.

سخن به‌یادماندنی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "خرمشهر ها در پیش است" ناظر بر این مقوله است که جنگ امروز «جنگ اقتصادی» است و ما میتوانیم با تکیه بر فرهنگ ایثار و مقاومت "حصر اقتصادی" را بشکنیم، همانگونه که حصر خرمشهر توسط بسیجیان و فرماندهان دوران دفاع مقدس شکسته شد.

مقام معظم رهبری دو سال پیش همزمان با سالروز عملیات افتخارآفرین بیت‌المقدس و فتح خرمشهر، ضمن حضور در  مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام‌حسین(ع) سخنانی را بیان کردند که علیرغم اهمیت آن کمتر مورد توجه قرار گرفت.

رهبر انقلاب خطاب به جوانان کشور و دانشجویان حاضر در آن مراسم خاطرنشان کردند: آینده انقلاب متعلق به شما است و شما هستید که باید این تاریخ را با عزت حفظ کنید و بدانید در آینده، خرمشهرها، در پیش است؛ البته نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در میدانی که ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد و برعکس آبادانی نیز به‌دنبال دارد اما از جنگ نظامی سخت‌تر است.

ایشان از همین زاویه به تبیین ابعاد مختلف «جهاد کبیر» در عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ و اجتماع پرداختند و افزودند: «تأکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی، بخش اقتصادی این جهاد است»؛ «تأکید بر این موضوع که جوانان مؤمن، حزب‌اللهی و انقلابی به کارهای فرهنگی خودجوش با قدرت ادامه دهند و دستگاههای فرهنگی نیز در همین جهت حرکت کنند، بخش فرهنگی این جهاد است»؛ و «تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای کشور در مسیر پیشرفت، بخش فعال اجتماعی این جهاد کبیر است».

ایشان در ادامه سخنانشان به این اتهام که استفاده از ظرفیت های درونی به معنای قطع رابطه با دنیا است اشاره کردند و افزودند: ما هیچ‌گاه قائل به قطع رابطه با دنیا و حصار کشیدن به دور خود نیستیم بلکه می‌گوییم ارتباطات سیاسی و مبادلات اقتصادی داشته باشید، اما هویت و شخصیت اصلی خود را از یاد نبرید و هنگامی که می خواهید سخن بگویید و یا قرار داد امضا کنید، همچون نماینده ایران اسلامی و نماینده اسلام سخن بگویید و پشت میز قرارداد بنشینید و هوشمندانه اقدام کنید.

سخنان رهبر معظم انقلاب در سالهای گذشته به خوبی حساسیت ایشان نسبت به مسائل اقتصادی را نشان میدهد، ما نیز به عنوان سربازان خط ولایت باید در در مسیری که ایشان طرح می کنند حرکت کنیم و نظر به حساسیت های ایشان، نسبت به مسائل اقتصادی دقت‌نظر بیشتری داشته باشیم.

 وحید عزیزی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .