چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
فرانسه: ایرانی‌ها اهمیتی به تهدیدهای آمریکا نمی‌دهند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  خبرگزاری فرانسه در گزارشی به بررسی واکنش‌های شهروندان ایرانی به اظهارنظرها و تهدیدات مسئولان آمریکایی از جمله مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور اشاره کرده و می‌نویسد: به نظر می‌رسد درایران هیچ اتفاقی نسبت به این اظهارات نیفتاده است.

این رسانه تاکید می‌کند که واکنش ایرانی‌ها نسبت به سخنرانی اخیر وزیر خارجه آمریکا و تهدیدات وی نادیده گرفتن مطلق این اظهارات است.

تمام اشخاصی که خبرگزاری فرانسه در بازار تجریش شمال تهران از دیدگاه آنها در خصوص سخنان پامپئو جویا شده‌ است، اظهار داشتند که این مطالب را پیگیری نمی‌کنند.

وقتی که این افراد نسبت به مطالب مطرح شده در این سخنرانی اطلاع پیدا کردند، ابراز داشتند که این همان گفتمان خصمانه‌ای است که از چندین دهه پیش عادت به شنیدن آن از سوی آمریکایی‌ها دارند.

امیدی یک فرد بازنشسته است که در بازار تجریش در حال خرید کردن است. وی می‌گوید آمریکایی‌ها تصور می‌کنند که مالک دنیا هستند. آنها می‌خواهند طبق خواسته‌های خود برای کشورهای دیگر تصمیم‌گیری کنند.

وی می‌افزاید: آنها می‌خواهند همه چیز را تحت کنترل خود بگیرند. آنها می‌خواهند انرژی هسته‌ای بیش از پیش داشته باشند، اما نمی‌خواهند کشورهایی که مخالف آنها هستند، به چیزی دست پیدا کنند.

موسوی یک کارمند دولت است که می‌گوید: تحریم‌ها از 30 سال پیش تاکنون وجود داشته است، اگر قرار بود این تحریم‌ها بر ما تاثیری داشته باشد، از همان سی سال پیش اثر کرده بود. ایران هیچ اهمیتی به تحریم‌ها نمی‌دهند و روی پای خود ایستاده است.

چگینی یکی از فروشندگان بازار تجریش است که می‌گوید: آمریکا طی 40 سال گذشته نشان داده که رویکردی خصمانه ضد ما دارد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در توئیتر خود نوشت: «وزیرخارجه ترامپ ٤� سال از زمان عقب است، اساساً ملت ایران انقلاب کرد تا کسی نتواند به آن‌ها امر و نهی کند. بالاخره دولت ترامپ هم مثل گذشتگان خود مجبور است با این واقعیت منطقه کنار بیاید که ایران با پشتوانه تاریخی و تمدنی‌اش کشور و ملت بزرگ خاورمیانه هست و با این ملت باید با زبان ادب ومنطق سخن گفت: نه تهدید.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز در واکنش به این اظهارات خاطرنشان کرد: دنیای امروز نمی‌پذیرد آمریکا برای جهان تصمیم بگیرد. کشورها استقلال دارند البته با فشار کار خود را می‌کنند، اما دنیا این منطق را نمی‌پذیرد. آقایی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده و الان به عنوان وزیر خارجه آمریکا معرفی شده و می‌خواهد تعیین تکلیف کند، شما چه کاره هستی درباره ایران و جهان تصمیم بگیری؟ زمان این حرف‌ها گذشت. مردم ما صدها بار این حرف‌ها را شنیدند و بی‌اعتنایی کردند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : فرانسه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .