پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم:
باغ موزه دفاع مقدس برای تکمیل به 100میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: باغ موزه دفاع مقدس استان برای تکمیل و بهره برداری نهایی به 100میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تامین در 22 بهمن امسال به بهره برداری خواهد رسید.

 احمد حسینی در گفتگو با خبرنگارقم فردا با اشاره به روند پیشرفت باغ موزه دفاع مقدس استان قم، اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: اعتبار پروژه تا حدودی تامین شده و کار به سرعت درحال انجام است، اسکلت های اصلی ساختمان رو به اتمام می باشد و نصب تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز هم در حال پیگیری است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم با اشاره به اجرای همزمان بخش های مختلف این پروژه، گفت: همزمان طرح محوطه سازی این پروژه نیز مراحل پایانی خود را طی می کند و طبق جلسات متعددی که با مسئولان سازمان آب، برق، گاز، مخابرات، نیروهای مسلح و ... داشتیم فعالیت ها به خوبی پیش می رود.

وی خاطرنشان کرد: ما نیازمند تامین اعتبار برای خرید و سفارش آثار محتوایی و تجهیزات داخل موزه هستیم که در صورت تامین این مبلغ( 100 میلیارد ریال)، در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
حسینی با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس قم فراستانی و ملی است، ابراز داشت: این طرح به عنوان یک مرکز فرهنگی، معنوی و زیارتی تاثیرگذاری بین المللی دارد و در قالب یک بوستان فرهنگی شهری همه نیازها در آن پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: باغ موزه دفاع مقدس باعث افزایش ماندگاری زائر و مسافران در قم و گام موثری در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم با رضایت بخش دانستند روند کار، گفت: پیمانکار قول مساعد داده که با افزایش اکیپ های تخصصی خود، زمان های که طرح متوقف بوده را جبران کند تا در زمان مناسب به بهره برداری برسد

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .