چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
آیت الله رجبی در گفتگو با قم فردا:
ماه رمضان یک کارگاه خودسازی می باشد/ماه رمضان، ماه تقرب به خداوند است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رسیدگی به محرومان و فقرا در ماه رمضان از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: ماه رمضان همانند کارگاهی است که خداوند طراحی کرده ‌تا انسان‌ها با استفاده از آن برای خود توشه‌ای فراهم کنند و به خودسازی خویش بپردازند.

 آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگارقم فردا با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به جایگاه این ماه اشاره کرد و اظهار داشت: مومنین باید از فضایل این ماه مبارک بهترین استفاده را کنند.

وی ادامه داد: در قرآن کریم از ماه رمضان به عنوان ماه ویژه ای با شرایط خاص جهت تقرب به خداوند یاد شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصت گران بها و استثنایی است، گفت: طبق روایات و احادیث هر عمل خوبی که در این ماه انجام شود ده برابر ماه های دیگر می باشد.

وی عنوان داشت: خداوند می‌فرماید ماه شعبان ماه پیامبر (ص) است اما ماه رمضان ماه من است، هیچ کرامت و عظمتی بالاتر از این نیست که انسان مهمان خداوند باشد.

آیت الله رجبی با اشاره به اینکه ماه رمضان همانند کارگاهی است که خداوند طراحی کرده ‌تا انسان‌ها با استفاده از آن برای خود توشه‌ای فراهم کنند و به خودسازی خویش بپردازند، افزود:  ماه رمضان اردویی است که خداوند برای بندگان طراحی کرده تا در طول یک ماه در این اردو خود را بازسازی کرده و جنبه‌های معنوی خویش را طراحی کنند تا بتوانند در طول سال با توانی که ایجاد کرده‌اند در زمینه مسیر الهی، ولایت، خدمت به بندگان خدا و مبارزه با استکبار موفق باشند.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌ها باید خود را آماده کنند تا در طول سال بتوانند با هوای نفس خویش و شیطان درون و بیرون مبارزه کنند و اگر انسان‌ها در این ماه به خودسازی خویش بپردازند در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی موفق تر خواهند بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خاتمه با اشاره به آثار و برکات روزه گرفتن، ابراز داشت: روزه سبب لطافت روحی انسان می‌شود، رسیدگی به محرومان و فقرا و تأمین مایحتاج آن‌ها در ماه رمضان یکی از اعمال بسیار مهم و اساسی است.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .