چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
از فراز ایوان سلطان سلیمان،زیباترین عکس های عمرتان را بگیرید!/تصاویر
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، درباره ویژگی های استانبول همین بس که بدانیم در سال 2010 به عنوان مرکز فرهنگ اروپا برگزیده شد. نکته مهم تر آن که این شهر از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی دنیاست.

به گزارش "توریسم آنلاین" برای سفر به استانبول از ایران کار چندان سختی نداریم. سفر به این کشور نیاز به ویزا ندارد و به راحتی می توان از طریق هوایی و زمینی به ترکیه و استانبول سفر کرد.

نسبت به سایر شهرهای ترکیه، استانبول از فرهنگ بالاتر و البته زیبایی هایی چشم نوازتر برخوردار است. همجواری با تنگه بسفر و دریای مرمره مناظر زیبایی را در این شهر بندری ایجاد کرده است.
اگر به قصد سیاحت به استانبول سفر کنید با چهار،پنج روز کارتان می شود و می توانید در صورت داشتن یک راهنمای خوب اغلب نقاط این شهر را بگردید.

استانبول را باید از دو زاویه نگریست. یکی بحث شهریت آن و ساختمانهای مدرن آن است که مانند سایر شهرهای بزرگ اروپایی است و چیز آنچنان جذابی ندارد اما وقتی به مکانهای گردشگری آن می نگری درمیابی که این شهر حرفهای بسیاری برای گفتن دارد.

در این نوشتار سعی می کنم از زاویه ای نسبتا متفاوت سفرنامه خودم را درباره استانبول بنویسم.به همین خاطر هم هست که در برخی جاهای این نوشته به فرهنگ مردم استانبول پرداخته ام که شاید اندکی منفی به نظر برسد اما یقینا به نقاط مثبت نیز اشاره می کنم.
حال تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

بهترین زمان سفر به استانبول
بهترین زمان سفر به شهر استانبول به تاریخ شمسی سه ماه اول فصل بهار و خصوصا اردیبهشت و خرداد است. در این ایام هوا نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم و می توان لحظات خوب و خوشی را ثبت کرد. اگر برف دوست دارید پیشنهاد می کنیم زمستان به این شهر سفر کنید که اغلب روزهایش برفی است.

وضعیت هتل ها
شاید اینگونه به نظر برسد که استانبول چون یک شهر مدرن اروپایی است و گردشگر پذیر نیز هست باید هتل های خوب و فوق مدرنی داشته باشد اما باید گفت بر خلاف انتظار اینگونه نیست!

البته این حرف بدان معنی نیست که هتل های استانبول مدرن نیست. اصلا، منظور این است که به نسبت یک شهر اروپایی هتل های مثلا پنج ستاره اش شاید از هتل های پنج ستاره شهرهای بزرگ کشورمان مانند تهران و شیراز و اصفهان و مشهد کمتر باشد.
این حرف را حتما آنانی که به استانبول سفر کرده اند تایید می کنند. گفته می شود به دلیل حضور گردشگران بی شمار در استانبول هتل های این شهر چون همواره مشتری دارند بر خلاف سایر شهرهای ترکیه مانند آنتالیا و آنالیا به هتل های خود نمی رسند.

در باب رانندگان تاکسی و فرهنگ و آدابشان!
در استانبول اراده کنی تاکسی روبرویت توقف می کند! هر چند که کرایه ها –البته به پول ما-اندکی گران است اما همین که در این شهر بزرگ و شلوغ دسترسی به آن به سهولت است خود نعمتی است. البته رانندگان تاکسی مانند اغلب مردم شهر سیگاری هستند و خیلی هم برایشان فرقی نمی کند که مسافر دارند یا نه! آنها کار خودشان را می کنند؛ سیگارشان روشن است. اما انصافا اگر بابت سیگار کشیدن به آنها تذکر دهی بی چک و چانه آن را خاموش کرده و معذرت خواهی هم می کنند. هر چند که این رانندگان مانند برخی از رانندگان کشورمان اعصاب ندارند و بر اثر کوچکترین برخوردی دست به یقه می شوند و این در شهری اروپایی مانند استانبول کمی عجیب به نظر می رسد.

فرهنگی شبیه به فرهنگ ما
در طول حضورم در استانبول شاهد چند کاروان عروسی بودم که مانند کشور خودمان ماشین ها پشت سر هم حرکت می کردند و بوق می زندد و حتی ترقه هم پرتاب می کردند!

 

انتهای پیام/

برچسب ها : استانبول
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .