چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
انتقاد رئیس شورای روسیه از اقدام ترامپ
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رئیس شورای روسیه اعلام کرد که آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای با ایران، بی مسئولیتی خود در قبال توافقنامه‌ها ثابت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «والنتینو ماتوینکو» رئیس شورای روسیه اظهار داشت که من معتقدم آمریکا با خروج از برجام، عدم مسئولیت خود را نشان داد. غیر ممکن است که کسی نداند پس از این اقدام چه اتفاقی می‌افتد.

ماتوینکو گفت: با این کار اعتماد‌ها از بین می‌رود. بی ثباتی توافق‌های بدست آمده در جهان مشخص می‌شود. این موضوع، یک پیش زمینه بد برای مذاکرات با کره شمالی خواهد بود؛ و علیرغم این که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است، با اراده یک کشور این توافق می‌تواند نابود شود.

وی افزود: آمریکا به عنوان عضو شورای امنیت سازمان ملل مستقیما مسئول حفظ صلح و ثبات در جهان است. من معتقدم که آمریکا می‌خواهد یک توافق جدید با ایران داشته باشد، اما باید قبل از خروج از برجام این سند جدید را ارائه می‌کرد.

رئیس شورای روسیه در ادامه گفت: این مسئله برای ما سوال است که خروج آمریکا از برجام چه دلیلی دارد. زیرا جهان حتی یک بار نیز از عدم پایبندی ایران به برجام چیزی نشنیده است و علاوه بر این، این سند توسط باراک اوباما امضا شده است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : روسیه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .