چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف قم:
سال گذشته 1000 وقف در قم صورت گرفته است/حفظ 17 جزء از قران کریم توسط زندانیان
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف قم با اشاره به اینکه سال گذشته 1000 وقف در قم صورت گرفت، گفت:در ایام ماه مبارک رمضان سه روحانی به زندان های استان قم مراجعه می کنند که برخی از زندانی ها موفق به حفظ 17 جزء از قرآن شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام یوسف احمدی با اشاره به تعداد واقفان استان قم در سال گذشته، اظهار داشت: طبق طرحی در سال گذشته استان قم هزار واقف داشته است.

وی ادامه داد: در این طرح ما هزار قرآن کریم را تهیه کردیم که افراد پول آن را پرداخت و آن را برای امامزادگان وقف نمودند.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف قم با اشاره به هدف این طرح، گفت: این طرح برای شناساندن وقف به مردم در ماه مبارک سال گذشته صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از پایگاه های اصلی در ضیافت الهی ، کوه خضر نبی می باشد که برنامه های این پایگاه از بعد نماز مغرب و عشاء شروع می شود و  تا نیم ساعت قبل از سحر ادامه می یابد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به غرفه های این پایگاه، عنوان داشت: در این پایگاه غرفه های اقتصادی مقاومتی با روند  ترویج کالای ایرانی، غرفه حجاب و عفاف و برخی غرفه های فرهنگی دیگر می باشد.

وی افزود: اوقاف و امور خیریه قم از سنوات گذشته هیئت های مذهبی در تراز اسلام را در شش امامزاده فعال و راه اندازی کرده است که در این ایام به اجرای برنامه می پردازد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف قم با اشاره به اعزام 60 مبلغ به امامزاده ها برای اجرای برنامه ، ابراز داشت: سه نفر از این مبلغین به زندان ساحلی و لنگرود هم مراجعه می کنند.

وی اضافه کرد:در زندان قم 600 زندانی وجود دارد که در حال حاضر مشغول حفظ قرآن هستند و برخی از آنها تا 17 جزء از قرآن را حفظ کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب ها : اوقاف قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .