چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم:
60روحانی طرح ضیافت الهی در امامزادگان را اجرا می کنند/برپایی سفره افطار در 20امامزاده
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به برگزاری سفره افطار در بیست امامزاده قم، گفت: در قم 60 نفر از روحانیون و مبلغین برنامه های اقامه نماز جماعت، برپایی خیمه های معرفت، جلسات سخنرانی، برگزاری مراسم لیالی قدر و برنامه های مختلف فرهنگی دیگر را در امامزادگان انجام خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل حسینی مقدم پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با عنوان طرح ضیافت الهی ، اظهار داشت: درآستانه ماه مبارک رمضان ، ماه ضیافت الهی ، ماه نزول قرآن و ماه لیالی قدر قرار داریم.

وی ادامه داد:در این ماه هر انسانی که کمترین درجه ایمان را داشته باشد به ضیافت الهی دعوت می شود و هر آن کسی که ذره ای از ایمان در دل خود داشته باشد به مهمانی خدا دعوت می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به این که این ماه می تواند الگوی زندگی سال هر انسانی باشد، گفت:این ماه یک دوره تربیتی تمام عیار از نظر زمانی برای انسان پیش بینی شده است که در این دوره تربیتی انسان از طلوع فجر تا اذان مغرب از خوردن و آشامیدن و برخی کارهای دیگر منع شده است تا به خویشتن بپردازد تا خود را بشناسد تا خدا را بشناسد.

وی اضافه کرد: خداوند سبحان برای تربیت انسان ، سازنده ترین دستور را برای ماه مبارک رمضان صادر کرده است و لذا بر همگان واجب است که در این دوره تمام عیار تربیتی حضور موثر داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی مقدم با اشاره به طرح ضیافت الهی ، خاطرنشان کرد:سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تبدیل شدن امامزادگان به قطب فرهنگی و در راستای اجرای نیت واقفین ، برنامه های مختلفی را تحت عنوان ضیافت الهی برگزار می کند.

وی افزود:در قم 60 نفر از روحانیون و مبلغین برنامه های اقامه نماز جماعت، برپایی خیمه های معرفت، جلسات سخنرانی، برگزاری مراسم لیالی قدر و برنامه های مختلف فرهنگی دیگر را در امامزادگان انجام خواهند داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: برگزاری مراسم  جزء خوانی قرآن کریم با حضور قاریان برجسته محلی و بین المللی در 10 امامزاده و همچنین محفل قرآنی با حضور قاریان ممتاز بین المللی در دو امامزاده و توزیع کتب قرآنی نو از دیگر برنامه های طرح ضیافت الهی در قم می باشد.

وی ابراز داشت: برگزاری سفره افطاری ساده در بیست امامزاده، برگزاری جلسات پاسخگویی، مشاوره، ترویج فرهنگ وقف ، کودک و نوجوان از دیگر برنامه های ویژه خیمه های معرفت در امامزادگان می باشد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .