چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
نائب رییس انجمن نمایش استان:
قم از کمبود سالن مناسب و استاندار برای اجرای تئاتر رنج می برد
نائب رییس انجمن نمایش استان با بیان این که برای برداشتن موانع از سر راه هنر نمایش در قم نیازمند حمایت و یاری مسئولان استان هستیم، گفت: متاسفانه همچنان قم از کمبود سالن های مناسب و استاندارد برای اجرای تئاتر رنج می برد.

 علی فرحناک، مدیر گروه تئاتر امروز و نائب رییس انجمن نمایش استان در گفتگو با خبرنگار قم فردا با بیان این که متاسفانه همچنان قم از کمبود سالن های مناسب و استاندارد برای اجرای تئاتر رنج می برد، اظهار کرد: با توجه به این که "تمام من، همه ی عدو" یک نمایش دو نفره است و فضای محدود و استانداردی را می طلبد به این خاطر مکان برگزاری آن را پلاتوی ماه سازمان ملی جوانان قرار دادیم و تالار مرکزی قم به جهت بزرگ بودن مناسب برای این کار نبود، چرا که لازم است نمایش در فضای محدود وبسته ای به روی صحنه برود.

وی با بیان این که با وجود همه مشکلات و گلایه ها و مطالبه ها ، خوشبختانه تئاتر قم بعد از تهران و مشهد به تدریج به شکل مناسب خود یعنی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می رود، گفت: چندی دیگر سالن نمایشی مختص بخش خصوصی به همت سید محمد جواد طاهری از پیشکسوتان تئاتر قم ساخته می شود که این کار قطعاً کمک بسیاری خوبی برای حمایت و تقویت هنر نمایش در استان است.

وی افزود: ما در گروه تئاتر امروز نیز به دنبال تاسیس سالن نمایش هستیم تا بچه های نمایش ورای کمک های دولتی و نهادها و ارگان ها بتوانند روی پای خود بایستند و کارهایشان را به منصه اجرا بگذارند.

فرحناک ادامه داد: به نظر بنده ، دوره این که منتظر باشیم یک ارگان دولتی مثل ارشاد ، پولی وسط بگذارد و کار سفارشی بسازیم و تازه دغدغه این را نداشته باشیم که هزینه و پول آن برنگردد، گذشته و لذا ما باید راهکارهایی را با تعامل با بخش خصوصی دنبال کنیم که در نهایت منجر به تقویت تئاتر قم و به روی صحنه رفتن نمایش های جذاب، حرفه ای و مردم پسند شود.

 وی با بیان این که خوشبختانه در فضای قم بسیاری از خانواده ها، علاقه مند به تماشای تئاتر هستند، گفت: اگر ما اطلاع رسانی خوب و گسترده ای چه در فضای مجازی و چه در زمینه تبلیغات محیطی داشته باشیم و از آن سو بکوشیم که اثری جذاب و با کیفیت برای مردم تولید و عرضه کنیم، قطعاً مخاطبان نیز از آن استقبال می کنند.

برطرف کردن موانع هنر و نمایش نیازمند یاری مسئولان استانی

این کارگردان و بازیگر تئاتر قم با بیان این که برای برداشتن موانع از سر راه هنر نمایش در قم نیازمند حمایت و یاری مسئولان استان هستیم، ابراز کرد: به عقیده بنده ، چنان چه مدیر ارشاد قم، شخص استاندار را در جلسات فرهنگی استان متقاعد کند که دستگاه ها و نهادهای ذیربط برای تقویت بخش خصوصی فرهنگ و هنر قم به خصوص عرصه تئاتر وارد عمل شوند، در آن صورت ما نیز مجبور خواهیم بود که محصولی با کیفیت تولید و ارایه دهیم که مخاطب به تماشایش بنشیند و برای این کار هزینه هم بکند.

وی در خاتمه با اشاره به این که در سال های گذشته به جهت کمبود امکانات و عدم حمایت های لازم ، بسیاری از جوانان با استعداد قم به تهران برای ادامه کارهای هنری خود مهاجرت کردند، گفت: البته در همین شرایط نیز بسیاری از بچه های تئاتری علاقه مند به فعالیت در شهر قم هستند و با مشکلات مبارزه می کنند و حال آن که حتی می توان از تجربه و توانایی دوستان قمی که به تهران هم رفته اند و بعضاً موفق هم بوده اند برای آموزش نسل جدید هنرمندان قمی نهایت استفاده را کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : نمایش , تئاتر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .