پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خبر داد:
توزیع 300هزار افطاری در میان زائرین در ماه رمضان/ خدمت 1200خادم افتخاری در ایام ماه مبارک
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان 1200 خادم افتخاری در حرم مطهر خدمت رسانی می کنند، گفت: در طول ماه مبارک 300 هزار افطاری ساده میان زائران، روزه داران و نمازگزاران و 120هزار افطاری در مهمانسرای حضرت توزیع می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام و المسلمین صفر فلاحی با اشاره به برنامه های آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با حلول ماه مبارک رمضان که ماه بهار قرآن است در واقع بهار در بهار می شود و حرم های مطهر یکی از پرازدحام ترین مکان ها برای حضور مومنین هستند.
وی ادامه داد: امسال هم مثل سال‌های گذشته همه امکانات آستان مقدس جهت خدمت رسانی به زائرین، مجاورین، مومنین و به خصوص کسانی که علاقمند به استفاده از برنامه های حرم مطهر هستند به کار گرفته می شود.

خدمت 1200خادم افتخاری در ایام ماه مبارک
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به خدمت 1200خادم افتخاری در ایام ماه مبارک، گفت: تقریبا در هر شیفت در بخش های مختلف انتظامات، کفشداری، امانتداری، امور مربوط به خدمات سالمندان، بخش پاسخگویی به مسائل شرعی، بخش مشاوره و همچنین اجرای برنامه های محافلی و مسابقات 1200 خادم انجام وظیفه می کنند.

وی افزود: روزانه 1700 دقیقه برنامه قرآنی و معارفی در ماه مبارک رمضان از حرم مطهر از طریق شبکه های مختلف دیداری و شنیداری در سطوح استانی، ملی و بین المللی انعکاس پیدا می کند که برخی از برنامه‌ها به صورت همزمان از 8 شبکه رادیویی و تلویزیونی پخش می‌شود.

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به برنامه آیین اذن خدمت از حضرت معصومه(س)، اضافه کرد: این برنامه جهت مدد برای انجام وظیفه در فصل خدمتی ماه مبارک با حضور تولیت محترم آستان و خطبه خوانی خادمان روز سه شنبه 25 اردیبهشت از ساعت 7:30 صبح در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

برگزاری ترتیل‌خوانی عمومی قرآن کریم ساعت 15 هر روز 
وی از دیگر برنامه های حرم مطهر در ایام ماه مبارک به محفل قرآنی اشاره کرد و گفت: در این ایام سه محفل قرآنی عظیم در بخش های عمومی، نوجوانان و بانوان هر روز برگزار می شود.

خدمت 4هزار خادم به زائرین در شب های قدر
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان داشت: برنامه‌های لیالی قدر با سخنرانی و احیا حجج اسلام سعیدی، رئیسی و میرباقری و مداحی مداحان اهل بیت(ع) از ساعت 22 الی  2:15 در تمامی صحن ها، رواق ها و شبستان ها برگزار می‌شود که در این شب‌های عزیز بیش از 4000 خادم در خدمت زائرین هستند.


توزیع 300هزار افطاری در میان زائرین
وی درباره ضیافت افطاری حرم مطهر عنوان داشت: در طول ماه مبارک 300 هزار افطاری ساده میان زائران، روزه داران و نمازگزاران و 120هزار افطاری در مهمانسرای حضرت توزیع می شود؛ خیرین و علاقمندان شرکت در طرح سفره های ساده افطار هم میتوانند در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به ویژه برنامه همراهی، خاطرنشان کرد: این ویژه برنامه با حضور گسترده خانواده ها از شب اول ماه مبارک به مدت 24 شب در صحن جامع فاطمی برگزار میگردد؛ همچنین ویژه برنامه سحرگاهان حرم در شبستان امام خمینی(ره) و صحن امام رضا(ع) برگزار و از شبکه های استانی و ملی پخش می شود.
تخفیف رمضانی موزه آستان مقدس
وی ادامه داد: موزه آستان مقدس در طول ماه مبارک رمضان همه روزه  در دو نوبت صبح و بعداز افطار باتخفیف در بهای بلیط پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود؛ کتابخانه حرم مطهر علاوه بر نوبت صبحگاهی و عصرگاهی در نوبت بعد از افطار نیزآماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان است، همچنین نمایشگاه هایی با موضوعات رهبر قرآنی، ضیافت الهی، همراه خورشید، بحر کرم، شب های آسمانی و قبله اول در طول ماه مبارک برگزار می شود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری جشن بندگی برای روزه اولی ها در ایام ولادت امام حسن(ع) خبر داد و افزود: ویژه برنامه ای تحت عنوان فیض بندگی (اعتکاف دانش آموزی) برای نوجوانان 13 تا 16 سال در روزهای 27، 28 و 29 ماه مبارک رمضان اجرا و ثبت نام از بین نوجوانان فعال برنامه‌های قرآنی ماه مبارک انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : حرم مطهر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .