پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
با سخنرانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی قم؛
اولین همایش کشوری فعالان طرح ناظر ۱ در استان قم برگزار شد
عصر روز یکشنبه همایش فعالان طرح ناظر ۱ در سالن مرکز همایش فاطمه الزهرای قم با حضور مسئولان استان قم برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در این همایش حجت الاسلام والمسلمین بیک زاده جانشین دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان قم با تشریح طرح ناظر ۱ به ویژگی های آمرین به معروف در مواجه با منکرات و تخلفات اجتماعی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه امربه معروف ونهی ازمنکر با تجسس فرق دارد ملاک را در امربه معروف گناه علنی دانست و اظهار داشت : زندگی خصوصی مردم که در مرئی و منظر عموم مردم نمی باشد جزء مصادیق امربه معروف نبوده و آمران به معروف و ناهیان از منکر در صورت مشاهده منکرات تذکر لسانی می دهند و در صورت ارتکاب تخلف همچون آلودگی صوتی ،مزاحمت خیابانی ، بدحجابی بانوان داخل خودرو و روزه خواری توسط خودروها ، ناظرین با ارسال مشخصات خودروی متخلف به سامانه پلیس موجب اصلاح ناهنجاریهای اخلاقی خواهند شد.

جانشین دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان قم عملکرد نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استان را خوب ارزیابی کرده و ناظرین را عیون پلیس و دستگاه قضایی معرفی نمود.

در این همایش سرهنگ درویشی جانشین فرمانده نیروی انتظامی قم نیز مسئولیت ناظرین را بسیار حساس و خطیر اعلام کرد و بیان داشت عملکرد دقیق ناظرین باعث کاهش آسیب های اجتماعی شده و منکرات علنی جامعه از بین خواهد رفت.

مدیر انتظامی ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان قم با اشاره به حمایت دستگاه قضایی و انتظامی از آمران به معروف و ناهیان از منکر ،این حمایت را ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی دانست و استمرار و جدیت در اجرای طرح ناظر را خواسته ی نیروی انتظامی بیان نمود.

وی ادامه داد: با اجرای طرح ناظرین در حدود ۳۰۰ نفر از ناظرین ، رفتار خودروهای متخلف را زیر نظر داشته و با ناهنجاران اجتماعی توسط پلیس برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .