پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
فروش کتاب "سلام بر ابراهیم" از یک میلیون نسخه گذشت!
ایرانیان همچنان شیفته قصه زندگی شهید هادی ها هستند
جلد اول این کتاب ، سال88 به همت گروه فرهنگي شهید ابراهيم هادي منتشر شد و کمی بعد از چاپ نیز مورد استقبال گسترده مردم و نسل جوان قرار گرفت و این شور و اشتیاق تا آن جا بود که تدوين‌كنندگان کتاب را مجاب کرد تا "سلام بر ابراهيم2" را نيز روانه بازار نشر کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، "سلام بر ابراهيم" کتابی است بس ارزشمند و خواندنی درباره زندگی پرفراز و نشیب شهید ابراهیم هادی که به تازگی فروش آن از يك ميليون نسخه عبور کرده و به خصوص در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جمله پرفروش ترین آثار بوده است.

جلد اول این کتاب ، سال88 به همت گروه فرهنگي شهید ابراهيم هادي منتشر شد و کمی بعد از چاپ نیز مورد استقبال گسترده مردم و نسل جوان قرار گرفت و این شور و اشتیاق تا آن جا بود که تدوين‌كنندگان کتاب را مجاب کرد تا "سلام بر ابراهيم2" را نيز روانه بازار نشر کنند.
یکی از ویژگی های ارزشمند این کتاب و به طور کلی نوع فعالیت گروه شهید هادی این است که به ساده ترین شکل و نوع روایت، سعی در برقراری ارتباط با مخاطب می کند و از این رهگذر به مهم ترین شاخصه های رفتاری و اخلاقی شهید اشاره می کند.

در جلد دوم این کتاب به موفقيت‌هاي كتاب قبلي اشاره شده ، اما نقطه عطف این اثر، نقل قولی است از رهبر فرزانه انقلاب به عنوان یکی از حرفه ای ترین کتاب خوان های کشور که در خصوص خاطرات شهید ابراهیم هادی می فرمایند: «اخيراً كتابي درباره شهيد ابراهيم هادي را خوانده‌ام، با وجود اين كه مطالعه آن را به اتمام رسانده‌ام، اما هنوز كتاب را كنار نگذاشته‌ام»

یکی دیگر از برجستگی های خاص این کتاب آن است که تیم نویسنده و تدوین کننده خاطرات کوشیده اند چگونگی و نحوه بازخورد مطالب كتاب روي خوانندگان را نيز در جلد دوم انعکاس دهند و از این روست که مشاهده می کنیم بخش های پایانی اثر، دربردارنده نمونه‌هايي از نامه‌هاي خوانندگان کتاب جلد اول است.

یکی از خوانندگان کتاب در عباراتی تاثیرگذار چنین نوشته است: «گذشته جالبي نداشتم. مثل خيلي افراد بي‌حجاب بودم و آرايش مي‌كردم. نسبت به مسائل ديني سهل‌انگار بودم. زندگي من در پوچي و دنيا‌پرستي مي‌گذشت. ولي هميشه دنبال يك راه بودم. راهي كه خودم را پيدا كنم... من در خلوت و تنهايي خودم كتاب را شروع كردم. هرچه زمان مي‌گذشت نمي‌توانستم از كتاب و شخصيت اصلي آن جدا شوم. ابراهيم، زندگي مرا شديداً تحت تأثير قرار داد. چهره نوراني و مظلومانه او همواره در مقابلم قرار داشت».

شهيد ابراهیم هادي اول ارديبهشت سال 36 چشم به جهان گشود و پس از 27 سال زندگي پر فراز و نشيب، در عمليات والفجر مقدماتي در منطقه فكه، مقارن با بيست و دوم بهمن ماه سال 61 به درجه رفيع شهادت نائل آمد و همانطور كه خودش هم مي‌خواست، پيكر پاكش در قتلگاه فكه گمنام ماند تا امروز و برای همیشه به عنوان "پهلوان بی مزار" ، الگوی نسل جوان مومن و انقلابی باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها : سلام ابراهیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .