پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
لغو ممنوعیت برلوسکنی برای تصدی سمت‌های دولتی
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  روزنامه کوریره دلا سرا گزارش داد دادگاه میلان حکم پیشین دادگاه عالی ایتالیا مبنی بر ممنوعیت سیلویو برلوسکنی ۸۱ ساله برای تصدی هرگونه سمت دولتی طی شش سال را لغو کرده است.

روزنامه مذکور پیشتر اشاره کرده بود این نخست‌وزیر سابق جنجالی مارس گذشته درخواست استیناف مرتبطی به دادگاه ارائه کرده بود و برلوسکنی همچنین تلاش داشت تا این ممنوعیت را در دادگاه حقوق بشر اروپایی به چالش بکشد.

برلوسکنی در ۲۰۱۳ به اتهامات مرتبط با فرار مالیاتی به چهار سال حبس محکوم شد و سه سال حبس به صورت خودکار مورد عفو قرار گرفت و یک سال حبس باقی مانده هم به بهانه سن بالای برلوسکنی به کار اجتماعی اجباری تبدیل شد. با این حال، محکومیت در پرونده جعل و فرار مالیاتی منجر شد تا سنای ایتالیا او را به مدت شش سال از هرگونه فعالیت در مشاغل دولتی منع کند.

ایتالیا از زمان انتخابات بی‌نتیجه ماه مارس بدون دولت مانده است و هیچ حزب یا ائتلافی نتوانست اکثریت مطلق را در پارلمان به دست آورد.

جنبش پوپولیست پنج ستاره و لیگ جناح راست برای تشکیل یک ائتلاف دولتی تقلا می‌کنند و همین باعث شد رئیس‌جمهوری ایتالیا تا فردا یکشنبه به آن‌ها فرصت بدهد تا اختلافاتشان را حل کنند؛ چرا که ممکن است کار به برگزاری انتخابات زودهنگام بکشد. برلوسکنی هم که ریاست حزب جناح راست موسوم به فورزا ایتالیا را در دست دارد، به نوبه خود گفته است یا "اپوزیسیون سازنده" تشکیل می‌دهد یا وارد ائتلاف با جنبش پنج ستاره-لیگ می‌شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : کوریره
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .