پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آیت الله جوادی آملی:
قران کریم پاسخ تمامی شبهات را داده است/ اتکای به داخل عزت ملت ها را در پی خواهد داشت
این مرجع تقلید با بیان اینکه قرآن کریم پاسخگوی تمام تهمت‌ها، افتراها و هذیان‌گویی‌ها است گفت: عزیز بودن ملت ایران نیز بر این تاکید دارد که این ملت نفوذناپذیر هستند و این نفوذناپذیری بر این است که به داخل متکی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی شب گذشته در گردهمایی اساتید تفسیر قرآن که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد،با اشاره به شرایط و زمان نزول قرآن اظهار داشت: اگرچه کعبه قبله مسلمین است و شب و روز با کعبه زندگی می‌کنیم اما زمان نزول قرآن جایگاه پیدا کرده است، قرآن برای زمان نزول حرمت قائل شده و عنوان لیلةالمبارکه به کار برده شده است.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت ماه رمضان در دین اسلام افزود: در ماه رمضان سخن از کم خوردن و کم خوابیدن و روزه گرفتن نیست بلکه درک این ماه عظیم است که باید مورد توجه باشد.

مفسر قرآن کریم گفت: حوزه علمیه باید شاگردانی را تربیت کند که هر 50 سال الغدیر و تفسیر المیزان را به نگارش در آورند و جامعه از آن بهره‌مند شوند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به شبهاتی که درباره قرآن کریم مطرح می‌شود گفت: شبهاتی وجود دارد که گفته می‌شود قرآن کریم قرائت رسول خدا از جهان است و در خواب به پیامبر (ص) الهام شده است.

آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: قرآن کریم ظرف 23 سال نازل شده است و در این مدت قدم به قدم و هر روز در جنگ و صلح توسط رسول خدا تفسیر شده است و برداشت انسان معمولی نیست و دارای مفسر گویایی است.

وی افزود: علمی به نام علم لغت در حوزه علمیه و دانشگاه نداریم و هرجا کلمه ای دشوار شد به کتاب لغت مراجعه می‌کنیم اما در عربی علم لغت وجود دارد که بسیار عظیم است.

مفسر قرآن کریم با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان نزدیک است و محققین وپزشکان گفتند دو وعده غذا کافی است اما برای برخی سخت است که به جای سه وعده غدا دو وعده بخورند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: قرآن کریم کتاب حکیم است که دارای عزت است و سبب رستگاری انسان می‌شود، قرآن حکیم است یعنی سه سلسله را آن چنان جنباند که در آن بی‌نظمی نیست که این سه سلسله شامل دعوت به توحید و دعوت به وحی نبوت و معاد است.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به شخصیت اخلاقی مدرس گفت: لباس مدرس ایرانی بود و ملت نفوذ ناپذیر را عزیز می گویند، قرآن کریم کتابی نفوذ ناپذیر است و هیچ گونه نفوذی نمی‌توان به آن داشت و هیچ گونه اشکالی به آن وارد نیست چون حکیم است.

وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات دینی که توسط دشمنان مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: نظام و جامعه اسلامی باید با تکیه به قرآن کریم و قلم و سخن پاسخ عالمانه به شبهات بدهد تا نظام و انقلاب اسلامی پابرجا بماند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : جوادی املی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .