پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
عضو خبرگان رهبری؛
اروپایی‌ها هم مثل آمریکا عهدشکن هستند و نباید به آن‌ها اعتماد کرد/ ایران، مهد مقاومت است؛ ما را از تهدید و جنگ نترسانید
آیت الله محسن اراکی: همانطور که می دانستیم آمریکا عهدشکنی می کند، می دانیم که اروپا هم چنین خواهد کرد؛ چراکه 40 سال است تجربه عهدشکنی آنان را از ابتدای انقلاب تاکنون دیده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله محسن اراکی در تجمع حوزویان در اعتراض به خروج آمریکا از برجام و عهد شکنی سران کاخ سفید به آیاتی از قرآن کریم در خصوص چگونگی مواجهه با بدعهدان و کافران اشاره کرد و بیان داشت: کافران دین ستیز بر اساس آیات قرآن به هیچ عهدی پایبند نیستند و در مواجهه با تهدید جنگ آنان بی شک پیروزی از آن ملت مقاوم و صبور ایران است.

وی ابراز داشت: آنها فکر می کنند با جنگ، ملت ما را تهدید و تحت فشار می گذارند؛ اما ما به آنان می گوییم شما ما را در جنگ تحمیلی آزمودید و قدرت عظیم ملت ایران را درک کردید؛ ما همچنان در سایه تبعیت از مقام معظم رهبری آماده مقابله با همه گزینه های دشمنان هستیم.

عضو خبرگان رهبری گفت: در دورانی بهای نفت را به هشت دلار رساندند، به کشتی‌های نفتی حمله کردند و اجازه صادرات نفت را به ایران ندادند به همین علت بسیار ضعیف‌تر از شرایط کنونی بودیم اما در کنار یکدیگر کشور را ساختیم و مقاومت کردیم.

آیت الله اراکی افزود: ما مرد جنگیم و از جنگ نمی هراسیم، همانطور که می دانستیم آمریکا عهدشکنی می کند، می دانیم که اروپا هم چنین خواهد کرد؛ چراکه 40 سال است تجربه عهدشکنی آنان را از ابتدای انقلاب تاکنون دیده ایم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب تصریح کرد: اعتماد به اروپاییان جایز نیست و ما باید در مقابل بدعهدان بر اساس منطق عقل و آموزه های قرآنی مقابله به مثل کنیم.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: باید به اروپایی ها بفهمانیم که از تحریم و فشار و تهدید به جنگ نمی هراسیم و ما مرد ایستادگی، صبر و مقاومت هستیم؛ البته ما از جنگ استقبال نمی کنیم؛ اما از تهدید دشمن به جنگ ترسی به دل راه نداده و بارها نشان دادیم که ایران مهد مقاومت است

وی با بیان این مطلب که ما برای برجامی که شما آن را پاره کردید هیچ ارزش و بهایی قائل نیستیم، اظهار داشت: حوزویان و مردم انقلابی ایران در تبعیت از رهبر معظم انقلاب با بصیرت و ایستادگی تمام در صحنه بوده و از هر امر و فرمانی که رهبر انقلاب بدهند با جان و دل اطاعت خواهد کرد.

عضو خبرگان رهبری گفت: حوزویان دل به نصرت الهی بسته اند نه به برجامی که آمریکای جنایت کار آن را پاره کرده است.


آیت الله اراکی ادامه داد: در عراق، افغانستان، پاکستان و سوریه جنگ‌های مختلفی را مدیریت کردند اما در نتیجه مدافعان حرم با مشت خود به دندان دشمنان کوبیدند و پای آن‌ها را از کشورهای اطراف ایران بریدند و اثبات کردند که ملت ایران از شهید دادن خسته نشده است.

وی اظهار کرد: بسیجیان و رزمندگان دلتنگ مسیر جهاد و شهادت بودند که این مسیر از سمت سوریه و عراق باز شد و اکنون این نیروها برای جان‌فشانی در هر عرصه‌ای آماده فرمان رهبری هستند و مقابل گزینه نظامی دشمن آمادگی لازم را دارند چراکه ملت ایران از جنگ نمی‌ترسد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .