پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
عضو هیأت رئیسه مجلس:
عدم دریافت مالیات از واحدهای تولیدی راهی برای حمایت از کالای داخلی می باشد/باید از پیام رسان های داخلی حمایت شود
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، گفت:عدم دریافت مالیات عملکرد از واحدهای تولیدی به مدت چند سال یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از صنایع تولیدی داخلی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  احمد امیرآبادی ،عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: طی دیداری که در آستانه عید نوروز به همراه چند تن از مسئولان با مقام معظم رهبری داشتیم، یکی از مسؤولان در بیانات خود شعار امسال را «سال حمایت از تولید داخلی» عنوان کرد در آن هنگام مقام معظم رهبری بلافاصله فرمودند: «منظور از تولیدات ایرانی کالاهایی که در داخل تولید می‌شوند نیست بلکه کالاهایی است که کاملاً ایرانی باشد؛ امکان دارد در داخل کالاهایی خارجی تولید شود که این مورد نظر نیست.»

وی افزود: بحث حمایت از تولیدات ایرانی متمرکز بر تولیداتی است که حاصل اندیشه ایرانی باشد و به تلاش نیروهای ایرانی پدید آمده است نه کالاهایی که در داخل از مونتاژ تولیدات خارجی تهیه می‌شود.

عدم دریافت مالیات از واحدهای تولیدی موجب حمایت از کالای داخلی می باشد

وی با بیان اینکه مالیات عملکرد اغلب از جیب تولیدکنندگان داده می‌شود نه مصرف کنندگان تصریح کرد: عدم دریافت مالیات عملکرد از واحدهای تولیدی به مدت چند سال یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از صنایع تولیدی داخلی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام رسان تلگرام از روز نخست دارای چنین کیفیتی نبوده و با حمایت عمومی به این نقطه رسیده است افزود: پیام‌رسان‌های داخلی مانند سروش نیز برای ارتقاء سطح کیفی خود نیازمند حمایت مردمی هستند.

باید از پیام رسان های داخلی حمایت شود/حضور داعش در مجلس نتیجه پیام رسان های خارجی بود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تأکید بر حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی عنوان کرد: نتیجه استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی و عدم امکان رصد اطلاعات امنیتی این شد که نیروهای داعش تا نزدیک صحن علنی مجلس رسیدند.

امیرآبادی بیان کرد: ساختار نظام اسلامی ایران به گو‌نه‌ای‌ است که وقتی ولی فقیه دستور به انجام کار یا عدم انجام کاری را می‌دهند اجرای آن ضروری است؛ وقتی مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند ورود به حریم شخصی افراد حرام شرعی است، یعنی حرام است و چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد ولی برخی این مسئله را دستاویزی برای عدم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: مدیران پیام‌رسان‌های داخلی نیز باید کیفیت پیام‌رسان‌ها را ارتقا دهند تا ضمن جلب رضایت عمومی مردم از حمایت آنان بهره‌مند شوند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تلاش تولیدکنندگان در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان را ضروری برشمرد و ادامه داد: اگر تولیدکنندگان با رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، آنان را از تولیدات خود راضی نگه دارند دیگر نیاز پیدا نمی‌کنند که به بانک‌ها و صرافی‌ها التماس کنند چرا که رضایت مردم، حمایت آنان را در پی خواهد داشت و با وجود پشتوانه مردمی پیشرفت همه جانبه حاصل خواهد شد.

امیرآبادی با بیان اینکه خدمات پس از فروش در ایران خیلی قابل قبول نیست عنوان کرد: خدمات پس از فروش از بهترین راه‌های تبلیغ تولیدات و جذب اقبال مردمی است که تولیدکنندگان باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: مردم ایران در نظر داشته باشند که با خرید کالاهای ایرانی کارگران ایرانی مشغول به کار می‌شوند؛ حتی اگر کالاهای تولیدی داخل در حال حاضر کیفیت لازم را ندارند ضروری است برای پیشرفتشان از آن‌ها حمایت کنیم، راهی که کشورهای توسعه یافته رفته‌اند همین است.

امیرآبادی اضافه کرد: انتظار می‌‌رود در سال حمایت از کالای ایرانی هر فرد در جامعه به میزان توان خود در این راه گام بردارد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .