پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
رئیس هیات شنای قم:
تنها 20 درصد استخرهای قم ، استانداردهای لازم را دارند
رئیس هیات شنای قم با اشاره به اینکه تنها 20 درصد استخرهای قم ، استانداردهای لازم را دارند، گفت: مهمترین مشکل هیات شنای استان، بحث نظارت است و باید هیات شنا، اختیارات لازم را برای نظارت بر ساخت و ایمن سازی استخرها را داشته باشد تا برای شناگران قمی اتفاقی نیفتد.

  حسین حاجی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه  بیشتر استخرهای استان مربوط به ارگان ها، موسسات، ادارات می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر 31 استخر در استان داریم که 25 مورد آن فعال می باشد.

روزانه 2هزار نفر از استخرهای قم استفاده می کنند

وی ادامه داد: روزانه دو هزار نفر در قم از استخر ها استفاده می کنند که باید سعی کنیم تعداد استخرهای فعال استان را به 50 مورد برسانیم.

رئیس هیات شنای قم با اشاره به اینکه تنها 20 درصد استخر های قم استانداردهای لازم را دارند، گفت: در حال حاضر شش استخر در استان در حال اتمام احداث مراحل پایانی استخر می باشند.

وی بیان داشت: از برنامه های ما ارتقا فراگیر شنا در قم می باشد که برای این برنامه از ارائه تخفیفات برای قشر متوسط جامعه و آموزش رده های مختلف سنی استفاده می کنیم.

عدم دخالت هیئت شنا در صدور پروانه عامل ایجاد حادثه در استخرها می باشد

اسماعیلی با اشاره به اینکه بعد از فراگیر شدن شنا به سمت تیم داری و گسترش ورزش قهرمانی خواهیم رفت، خاطر نشان کرد: استعدادهای بالقوه زیادی در قم برای حضور در مسابقات قهرمان کشوری و تیم ملی وجود دارد که باید شناسایی شوند.

وی ابراز داشت: مهمترین مشکل هیات شنای استان، بحث نظارت است و باید هیات شنا، اختیارات لازم را برای نظارت بر ساخت و ایمن سازی استخرها را داشته باشد تا برای شناگران قمی اتفاقی نیفتد.

باید هیات شنا، اختیارات نظارت بر ساخت و ایمن سازی استخرها را داشته باشد

رئیس هیات شنای قم با اشاره به واگذاری صدور پروانه احداث استخر ها به هیئت شنا، تاکید کرد: تنها آموزش و تیم داری در شنا کافی نیست بلکه باید استخر از اساس استانداردسازی شود، اگر از بعد نظارتی پروانه های احداث استخر توسط هیات شنا بررسی شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی از فعالیت 100 مربی فعال و 220 شناگر عضو هیات درقم خبر داد و گفت: در فصل گرما، سالانه حدود چهار هزار تن برای آموزش شنا مراجعه کننده داریم.

انتهای پیام/

برچسب ها : شنا , استخر , هیئت شنا قم ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .