پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قم مطرح کرد:
کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده با آموزش مهارت های زندگی/اجرای طرح کانون زندگی پایدار برای آموزش زوجین جوان
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قم با اشاره به اجرای طرح کانون زندگی پایدار برای آموزش زوجین جوان قبل از شروع زندگی و تشکیل خانواده، گفت: کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده با آموزش مهارت های زندگی در چنین طرح هایی موثر می باشد.

 عطاء الدین قاسمی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به آمار طلاق ، اظهار داشت: توجه به آموزش مهارت های زندگی برای زوجین جوان یکی از راه های مهم در کاهش آمار طلاق در کشور می باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا مجموعه مدیریت استان طرح آموزش مهارت‌های زندگی به زوجین جوان را از چندی پیش در دستور کار قرار داده و همین مساله نیز قطعاً در کاهش آمار طلاق موثر خواهد بود.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قم با اشاره به کارگاه آموزش مهارت های زندگی در کانون زندگی پایدار، گفت: ما به طور جدی به دنبال آن هستیم که دختران و پسران علاقه مند به امر مقدس ازدواج ، قبل از ثبت ازدواج، هنگامی که برای آزمایش و شرکت در دوره ای به مرکز بهداشت مراجعه می‌کنند، برای آموزش به کانون زندگی پایدار برای همین منظور معرفی شوند تا در دوره کارگاهی آموزش مهارت های زندگی شرکت کنند.

وی عنوان داشت: در بین متقاضیان ازدواج، کسانی که نیاز به مشاوره فردی داشته باشند به مشاوره مورد نظر ارجاع داده خواهند شد تا زوجین با آمادگی بیشتری خانواده خود را تشکیل دهند.

قاسمی با اشاره به اینکه مرکز کانون زندگی پایدار به مدت پنج سال با مزدوجین جوان ارتباط خواهد داشت و زندگی آن‌ها را رصد می‌کند، خاطرنشان کرد:در این رصد ها در صورت بروز مشکل بین زوجین در زندگی به آنها مشاور و روان شناس برای حل مشکل معرفی خواهد شد.

وی بیان داشت: طرح مشاوره‌ جامع پیش از ازدواج که در کل کشور به اجرا درآمده، حقیقتاً در کاهش طلاق تاثیر خاصی داشته و ما نیز با اجرای چنین طرحی و با آموزش‌های مهارت‌های زندگی به زوجین به دنبال کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده در استان قم می باشیم.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .