پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
رژيم صهيونيستي در تدارک جنگ عليه ايران
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، برخي منابع خبري از درخواست تل آويو از آمريکا براي حمايت از عمليات عليه ايران در سوريه سخن مي گويند.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا به نقل از شبکه تلويزيوني الميادين، شبکه آمريکايي ان بي سي اعلام کرد مقامات اسرائيلي خواستار حمايت آمريکا براي عمليات گسترده تر عليه ايران در سوريه شدند.

واکنش ايران
رئيس کميسيون امنيت ملي گفت: به رفتار تهاجمي رژيم صهيونيستي واکنش نشان مي‌دهيم.
علاءالدين بروجردي در نشست خبري با خبرنگاران خارجي و ايراني در دمشق با اشاره به تجاوز اخير آمريكا و متحدانش به سوريه گفت: آمريكا، انگليس و فرانسه براي متشنج نگه داشتن منطقه  دست به تجاوز به سوريه زدند تا بتوانند حاشيه امني براي رژيم صهيونيستي به وجود آورند. آمريكا و متحدانش اكنون كه شاهد حاكميت و موفقيت نظامي سوريه عليه تروريسم هستند اقدام به حملات موشكي عليه اين كشور زدند. آمريكا، انگليس، فرانسه و رژيم صهيونيستي بارها تجاوز به حريم هوايي سوريه داشتند كه جمهوري اسلامي بشدت اين جنايت ها را محكوم و آن را نقض آشكار قوانين و مقررات بين المللي مي داند. سوريه يك كشور مستقل و عضو سازمان ملل است و هرگونه حضور نظامي بدون هماهنگي با اين كشور اشغالگري محسوب مي شود و طبيعتا هرچه سريعتر متجاوزان بايد خاك اين كشور را ترك كنند.
در همين حال  مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل در واکنش به اظهارات بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي درباره توان هسته اي ايران گفت: در بين دشمنان امت اسلامي و مقاومت، بي مقدارترين آن ها رييس رژيم صهيونيستي است.
علي اکبر ولايتي مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل عصر سه شنبه پس از ديدار با خالد عطيه نماينده عشاير کردنشين کشور سوريه در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان شب گذشته نخست وزير رژيم صهيونيستي اظهار داشت: در ميان دشمنان امت اسلامي و خط مقاومت، بي‌مقدار ترين آن ها نخست وزير رژيم صهيونيستي است.
وي افزود: او يک بار ديگر در سازمان ملل متحد نقشه اي بر روي کاغذ کشيد و نمايشي را‌ اجرا کرد که حتي مورد تمسخر دوستان غربي اش قرار گرفت؛ علت بيان چنين سخناني، نااميدي صهيونيست ها از حکومت در منطقه است.
ولايتي تاکيد کرد: رژيم صهيونيستي هنگامي که پيروزي هاي جمهوري اسلامي ايران و متحدينش را در منطقه مي‌بيند و عوامل آن ها در منطقه مانند داعش و النصره شکست مي‌خورند و مهم ترين بخش سوريه در اطراف دمشق آزاد شد که آن ها به آن دل بسته بودند به اين کلمات سخيف متوسل مي‌شوند.
وي افزود: در واقع علت بيان اين کلمات، نااميدي رژيم صهيونيستي از ادامه حيات خود است. آن هايي که حاميان رژيم صهيونيستي در منطقه هستند به خاطر ابتذال اين کلمات ، هر کدام از اين کلمات تبري جسته اند.
 
اسرائيل از اين جنگ سالم خارج نخواهد شد
سردبير روزنامه الکترونيکي راي اليوم با بيان اينکه نتانياهو دروغگويي حرفه اي و در تحريک آفريني و تقلب کارکشته است, نوشت: هيچ کس خواهان جنگ در منطقه نيست اما اگر جنگي آغاز شود شايد آخرين جنگ باشد زيرا تل آويو اين بار صحيح و سالم از آن خارج نخواهد شد دقيقا مثل آنچه که براي آلمان در دو جنگ جهاني اول و دوم اتفاق افتاد.
عبدالباري عطوان سردبير روزنامه اينترنتي راي اليوم در يادداشت جديد خود در پايگاه اين روزنامه نوشت: بيشتر تحليلگران راهبردي به اتفاق گفتند بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل با نمايشي که روز دوشنبه به راه انداخت و تاکيد کرد ايران از زمان اجراي توافق هسته اي در اوائل سال 2016, آن را نقض کرده، هيچ مدرک و سند جديدي ارائه نکرده است.
اين اظهارات در چارچوب مقدمه سازي براي حمله به ايران، يعني پايگاههاي ايران در سوريه و يا عمق خود ايران و جذب برخي دولتهاي عربي و اروپايي در کنار آمريکا به اين رويکرد است.
تحرکات متعددي به عمل آمده و همچنين خبرهاي زيادي درباره منطقه خاورميانه يعني صحنه اين جنگ احتمالي درز کرده است که تبيين کننده مسائل غافلگير کننده چند هفته آينده و همسو با نظراتي است که احتمال مي دهند انفجار نظامي بزرگي اتفاق بيفتد
از يک سو، ناصر بوريطه وزير امور خارجه مغرب قطع روابط با ايران را اعلام و کشورش سفير ايران را اخراج و فورا سفارت ايران را در رباط تعطيل کرد به اين دليل که حزب الله از جبهه پولسياريو حمايت و پشتيباني مالي و نظامي مي کند. شايد اين اقدام مغرب نيز بهانه اي باشد براي اينکه ديگر متحدان واشنگتن از جمله در منطقه خليج (فارس) نيز چنين اقدامي به عمل آورند. کشورهاي عربي حوزه خليج (فارس) از اين موضع مغرب استقبال کردند. هر چند سعد الدين العثماني نخست وزير مغرب در صفحه شخصي اش در «توئيتر» تاکيد کرد اين تصميم صرفا از طرف مغرب بوده است اما زمان اين مسئله قابل توجه است و نمي توان آن را از تحولات منطقه تفکيک کرد.
از سوي ديگر نجيب ساويرس ميلياردر مصري نيمي از سرمايه اش را يعني حدود شش ميليارد دلار را صرف خريد طلا کرد هاست. وي گفت: طلا پناهگاه امني براي عموم مردم در زمانهاي بحراني است. آنچه را که آقاي ساويرس نگفته اين است که تجار مثل پرندگان و حيوانات بيش از انسانها, از بروز طوفان و زمين لرزه ها پيش از وقوع آن آگاه مي شوند.
پمپئو وزير امور خارجه جديد آمريکا از کشورهاي عربي حوزه خليج(فارس) خواست اختلافاتشان را کنار بگذارند و بر خطر ايران تمرکز کنند. اسرائيل نيز اظهارات محمد بن سلمان وليعهد سعودي را در نشستي با رهبران يهودي در آمريکا فاش کرد. بن سلمان در اين نشست تاکيد کرد مساله فلسطين ديگر براي دولت و ملت سعودي اولويت ندارد و اولويت کنوني مقابله با نفوذ ايران در منطقه است.
احساسي که اکنون در اروپا حاکم شده نگراني از اين است که( مبادا ) نتانياهو موفق شود منطقه و طبعا آمريکا را به جنگ بکشاند و جرقه اين جنگ با خروج آمريکا از توافق هسته اي زده شود. به همين دليل اروپا به نمايشي که نتانياهو (روز دوشنبه ) در قدس اشغالي داشته و در آن تاکيد کرد اسناد وي ثابت مي کند ايران توافق هسته اي را نقض کرده و برنامه نظامي سري را به دور از چشمان بازرسان آژانس بين المللي انرژي هسته اي ايجاد کرده است ، پاسخ مثبت نشان نداد.
عطوان در ادامه افزود: نتانياهو دروغگويي حرفه اي و در تحريک آفريني و تقلب کارکشته است. هر چند ريسمان اتهام فساد به گردنش نزديک شده است اما دروغگوياني مثل وي نزد رئيس جمهور کنوني آمريکا و نهاد نظامي اش پذيرفته شده اند که در اثر فرامين اسرائيل وارد جنگ مي شود.
عطوان در پايان نوشت : هيچ کس خواهان جنگ نيست به ويژه در منطقه ما که گرفتار جنگ است و ملتهاي منطقه فرصتي نداشتند تا نفسي تازه و از ثروتهاي باقيمانده شان بهره برداري و آينده بهتري را براي نسلهاي کنوني و بعدي ترسيم کنند. اما اگر جنگي آغاز شود شايد آخرين جنگ باشد زيرا اسرائيل اين بار صحيح و سالم از آن خارج نخواهد شد دقيقا مثل آنچه که براي آلمان در دو جنگ جهاني اول و دوم اتفاق افتاد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : ايران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .