پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
برخی از مسئولان از واحدهای آلاینده قم حمایت می‌کنند
قم فردا: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: برخی از مسئولان از واحدهای آلاینده قم حمایت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، تورج همتی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حفظ سلامتی شهروندان خط قرمز این سازمان در حیطه فعالیت‌های واحدهای صنعتی است.

وی حجم وسیع واحدهای صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را مورد توجه قرار داد و افزود: منطقه سلفچگان منطقه‌ای ویژه‌ای در استان قم بوده که درگذشته بارگذاری‌های صنعتی متعددی در آن صورت گرفته و مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم با تأکید بر ضرورت اصلاح سیستم و تجهیز واحدهای آلاینده سلفچگان به مدرن‌ترین تجهیزات ممکن گفت: صنایع موجود در منطقه سلفچگان برای اینکه به استانداردهای لازم برسند باید تجهیزات و خط تولید خود را مدرن کرده و از آلایندگی‌های بیشتر در این منطقه ویژه ممانعت به عمل‌آورند.

همتی آلایندگی‌های مربوط به صنایع سرب را ازجمله معضلات زیست‌محیطی در منطقه سلفچگان دانست و خاطرنشان کرد: برخی واحدهای موجود در منطقه سلفچگان آلایندگی‌هایی در زمینهٔ سرب داشته که نمی‌توان در برابر آن‌ها بی‌تفاوت بود.

وی با اشاره به اهمیت حفظ اشتغال موجود در واحدهای صنعتی استان قم تصریح کرد: اصلاح سیستم تنها راه ادامه فعالیت این واحدها در منطقه سلفچگان است، چراکه محیط‌زیست استان هیچ انگیزه‌ای در مورد تعطیلی واحدهای تولیدی نداشته و از طرف دیگر نیز نمی‌تواند از سلامتی و حفظ محیط‌زیست چشم‌پوشی کند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم مطالبه‌های مردم درزمینهٔ واحدهای آلاینده در منطقه سلفچگان را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: مطالبه‌های مردمی درزمینهٔ آلاینده‌های واحدهای صنعتی منطقه سلفچگان زیاده بوده که با ادامه وضع موجود نمی‌توان سبب اقناع خواسته‌های مردمی شد.

همتی با انتقاد از حمایت‌های همیشگی مسئولان استان از واحدهای آلاینده و صنعتی موجود در منطقه سلفچگان ابراز کرد: در مورد وضع آلاینده‌های واحدهای صنعتی سلفچگان محیط‌زیست از طرف مردم و شورای شهر تحت‌فشار هستیم اما متأسفانه برخی مسئولان استان بدون ضابطه‌ای خاصی از این واحدهای آلاینده استان حمایت می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم وضع محیط‌زیست در قم را رهاشده دانست و تأکید کرد: متأسفانه در قم مشخص نیست مرجع تصمیم‌گیری در مورد آلاینده‌های زیست‌محیطی کدام نهاد و سازمان است, چراکه دستگاه‌های مختلفی در این زمینه تصمیم‌گیری و نظر می‌دهند.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها : قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .