پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
۲۰۰ هکتار پارکینگ در مسجد جمکران برای نیمه‌شعبان پیش‌بینی‌ شده است
قم فردا: مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم گفت: در سال گذشته ۱۴۰ هکتار مجموع فضای پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها را تأمین می‌کردند که در سال جاری، ۶۰ هکتار به آن اضافه‌شده و به ۲۰۰ هکتار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید محسن میرهادی صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر ویژه نیمه شعبان که در ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های شهرداری برای ارائه خدمات به زائران در ایام نیمه شعبان، اظهار داشت: شهرداری قم از 10 کمیته تعریف‌شده، برای 8 ستاد خدمات‌رسانی و 5 پایگاه اطلاع‌رسانی برای ایام نیمه شعبان برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: ستادهای پیرامون مسجد مقدس جمکران، 16 پارکینگ و پارکسوار را پوشش می‌دهند که مسئولیت پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها بر عهده شهرداران مناطق هشت‌گانه است.

مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم ازدحام ماشین‌های پارک شده در ایام نیمه شعبان را موردتوجه قرار داد و گفت: در سال گذشته 140 هکتار مجموع فضای پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها بود که در سال جاری، 60 هکتار به آن اضافه‌شده و به 200 هکتار رسیده است.

میرهادی عنوان کرد: در پارکینگ‌ها و پارکسوار‌ها خط‌کشی‌ها و تابلوهای اطلاع‌رسانی پیش‌بینی‌شده است و در زمینه اطلاع‌رسانی به راننده‌ها، کارت‌های رنگی نیز توزیع می‌شود تا مسافران بتوانند با کمترین مشکل، به پارکینگ‌ها دسترسی پیدا کنند.

وی با اشاره به تأمین نیروهای آتش‌نشانی مستقر در اطراف مسجد مقدس جمکران و سطح شهر ادامه داد: نیروهای آموزش‌دیده در ورودی‌های مسجد مقدس جمکران برای راهنمایی زائران فعالیت می‌کنند، همچنین ستاد ویژه گمشدگان برای اطلاع‌رسانی به زائران در پایگاه‌ها مستقر می‌شوند.

مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر فعالیت خدمات حمل‌ونقل عمومی در ایام نیمه شعبان تصریح کرد: وسایل حمل‌ونقل عمومی از پنج نقطه شهر به‌صورت رایگان به‌طرف مسجد مقدس جمکران حرکت می‌کنند که این طرح رایگان، نسبت به سال گذشته تفاوت داشته است.

میرهادی ادامه داد: تا این لحظه نزدیک به 136 مجوز برای ایستگاه‌های صلواتی صادر شده که 88 مجوز برای ایستگاه‌های مستقر در بلوار پیامبر اعظم(ص) بوده و 48 ایستگاه مربوط به سطح شهر است.

وی تأکید کرد: 36 پایگاه برای خدمات‌رسانی در زمینه‌های آب، یخ و غیره در حوزه پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها مستقرشده و 6 بوستان فدک، امام رضا(ع)، غدیر، علوی، نیایش و مهدی به‌عنوان استراحتگاه موقت در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم ابراز کرد: درمجموع بیش از  3 هزار نفر از پرسنل خدماتی شهرداری در دو شیفت 12 ساعته به‌صورت فعال در مناطق مختلف مستقر می‌شوند

میرهادی با اشاره به لزوم تهیه حداکثر امکانات برای زائران، بیان کرد: برای تأمین اینترنت موردنیاز زائران، پیشنهادی به شرکت مخابرات داده‌شده تا همکاری‌های لازم را در این مورد با شهرداری قم به عمل‌آورند.

وی با تأکید بر لزوم افزایش روشنایی پارکینگ‌ها گفت: در این حوزه لازم است مسئولان ذی‌ربط همکاری‌های لازم را داشته باشند، همچنین شرکت آب و فاضلاب در تهیه آب شرب همچون سال‌های گذشته همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .