پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
انتقاد دوباره لاوروف از حملات غرب به سوریه
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به گزارش شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان، سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با نیکاس کریستودولیدس همتای قبرسی خود در مسکو، گفت: ما در جریان گفتگوهایمان خاطرنشان کردیم که سیستم فعلی تضمین‌های امنیتی خارجی برای قبرس کهنه شده است و با واقعیت‌های امروز و وضعیت حقوقی فعلی قبرس در سطح بین المللی همخوانی ندارد.

لاوروف درباره سوریه هم گفت: اجرای تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علت حملات هوایی بدون توجیه و غیرقانونی آمریکا، انگلیس و فرانسه در چهاردهم آوریل به بهانه ادعای استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی، مختل شده است.

لاوروف درباره پرونده حمله شیمیایی به جاسوس سابق روس در انگلیس هم گفت: ما معتقدیم هر اتهامی درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در هر جایی باید در چارچوب قوانین بین المللی و به ویژه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی بررسی شود.

وزیر خارجه قبرس هم گفت:در جریان گفتگوهایم با وزیر خارجه روسیه، این امکان را داشتم که درباره اوضاع منطقه اقتصادی جمهوری قبرس و اقدامات تحریک آمیز و غیرقانونی ترکیه اطلاعاتی بدهم که ناقض قوانین بین المللی است و تاثیر منفی بر تلاش‌ها برای پیدا کردن راه حل‌هایی برای مشکل قبرس دارد و ثبات در شرق مدیترانه را تضعیف می‌کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : شبکه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .