پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
در ایام شعبانیه سطح معرفت و اعتقاد خود را بالا ببریم
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید فضائل اخلاقی، اجتماعی و فردی را از ائمه اطهار سرمشق گرفت، گفت: باید از فرصت ماه شعبان برای خودسازی، الگوگیری از بزرگان دینی و آشنایی با جلوه های مهم انسانی و اخلاقی ائمه اطهار (ع) به خوبی استفاده کنیم.

 آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به وصف این ماه اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) در وصف ایام شعبانیه فرمودند: شعبان ماه من است.

وی ادامه داد: ما نیز باید بر اساس تعالیم دینی و آموزه های اهل بیت (ع)، برای پاس داشتن این روزهای مقدس، تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید فضائل اخلاقی، اجتماعی و فردی و اطاعت پذیری ائمه اطهار را سرمشق کارهای خود قرار دهیم، گفت:: ما در این ایام، باید سطح معرفت جامعه را نسبت به این الگوهای الهی بالا ببریم.

وی اضافه کرد: باید از فرصت ماه شعبان برای خودسازی، الگوگیری از بزرگان دینی و آشنایی با جلوه های مهم انسانی و اخلاقی ائمه اطهار (ع) به خوبی استفاده کنیم.

این استاد حوزه در ادامه خاطرنشان کرد: : یکی از تدبیرهای الهی در حوزه مسائل معنوی، توجه به مناسبت و میلادهای معصومان و بزرگان دینی می باشد، تکریم و بزرگداشت این الگوی های معنوی و انسانی، به صورت مکرر در قرآن کریم و روایات آمده است.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .