چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷
روابط ایران و روسیه در حال پیشرفت است
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه با شیخ «راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان روسیه، دیدار و پیرامون توسعه همکاری‌های فرهنگی فی مابین، مسائل منطقه و جهان اسلام، تبادل نظر کردند.

سنائی در این دیدار از تلاشهای، رئیس شورای مفتیان روسیه و رویکرد مثبت و مسئولیت آمیز وی در ایجاد گفت‌وگو، تقریب و وحدت میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی، تقدیر و تاکید کرد: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود، قرار داشته وروز به روز در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور، نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: امروز ملت‌ها و جوانان منطقه بیش از هر زمان دیگر نیازمند به شناخت تفکر اسلامی اصیل، عقلائی و معتدل هستند و نخبگان فرهنگی – اسلامی دو کشور می‌توانند در این راستا، گام‌های مشترکی، بردارند.

شیخ راویل نیز در این ملاقات با اشاره به چالش‌های منطقه و جهان اسلام بویژه حملات موشکی اخیر به سوریه، تاکید کرد که ما و مسلمانان روسیه در قالب مواضع مقامات کشورمان هر گونه اقدام خارج از شورای امنیت و ضد حقوق بین الملل را بشدت محکوم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: هژمونی غرب در منطقه در حال افول است و غربی‌ها بدنبال ایجاد تفرقه میان کشور‌های اسلامی و همچنین روسیه و ایران می‌باشند.

رئیس شورای مفتیان روسیه با اعلام آمادگی اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه برای توسعه همکاری‌های فرهنگی – اسلامی با جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های ایران بخاطر تنوع و وسعت همکاری با بخش‌های مختلف اداره دینی و شورای مفتیان، اظهار خشنودی کرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : سنایی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .