پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
️ قم خاستگاه انقلاب است نه واتیکان!
جناب زادهوش و امثال این آقایان به راستی باید پاسخ دهند که در چهلمین سال انقلاب اسلامی که انقلاب با عبور از تمام فرازها و نشیب ها به بلوغی تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی و جهانی خود رسیده و از سویی، دشمن آنتی تزهای انقلاب را در قم فعال کرده، چه لزومی به طرح چنین مباحثی وجود دارد؟!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام احمد زاد هوش، مدیر جامعه المرتضی(ع ) یکی از مدیران صدها موسسه فرهنگی، حوزوی ،پژوهشی و دینی در قم طی یادداشتی در کانال نامه های حوزوی با ارائه دلایلی فانتزی و مجازی پیشنهاد کشوری مستقل به نام کشور حوزه علمیه قم همچون واتیکان را ارائه داده است!
اینکه هدف ایشان از طرح موضوع چه بوده و جریانات سیاسی، فرهنگی ،دینی و غیره چه نظری در این خصوص دارند، بماند برای بعد اما...!
نگارنده به عنوان یک شهروند قمی و آشنا به فضای سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی، دینی ،پژوهشی و تاریخی قم این سوال را مطرح می کند که موسسه المرتضی و امثالهم  با همه سوابق فرهنگی، آموزشی،پژوهشی، تبلیغی و ... حقیقتاچه جایگاهی در قم و حوزه علمیه دارند که بدون در نظر گرفتن جایگاه تاریخی ،دینی و به خصوص انقلابی حوزه علمیه قم و از همه مهمتر خاستگاه انقلاب اسلامی و نیز نقش استبداد ستیزی و استکبار ستیزی این شهر مبادرت به چنین پیشنهاد سخیفی کرده است؟!
پیشنهاد واتیکان سازی حتی توسط محمدرضا پهلوی در قبل از انقلاب اسلامی هم در مواجهه با استبداد ستیزی حضرت امام(ره ) و مردم قم مطرح شد و در این میان، این امام امت بود که فریاد برآورد ای شاه کاری نکن که بگویم این مردم گوشت را بگیرند و از این مملکت بیرونت کنند.
گرچه ایجاد کشور مستقل به نام واتیکان در اروپا حاصل جریان ناپاک سکولاریسم می باشد که همانا مدعی جدایی دین از سیاست است ولی در دوران معاصر، قمی ها و حوزه  علمیه انقلابی آن از بدو مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی(ره ) از آغاز دهه ۴۰ هرگز به دنبال صرفاً دستیابی به قدرت و حکومت نبوده اند بلکه عمل به تکلیف و حاکمیت دین در تمام شئونات جامعه و رفع آلودگی های شیطانی و اخراج
اندیشه‌های سکولار و دین ستیزی از مناصب سیاسی، و فرهنگی را برنامه و وظیفه خود می دانسته اند .
جناب زادهوش و امثال این آقایان به راستی باید پاسخ دهند که در چهلمین سال انقلاب اسلامی که انقلاب با عبور از تمام فرازها و نشیب ها به بلوغی تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی و جهانی خود رسیده و از سویی، دشمن آنتی تزهای انقلاب را در قم فعال کرده، چه لزومی به طرح چنین مباحثی وجود دارد؟!
به ویژه از این حیث که طرح این مباحث تا مدت ها مورد تمسخر دوست و دشمن واقع می شود و حال آن که با استنباط مستقیم از منشور روحانیت حضرت امام می توان به جرات مدعی شد که علمای ماضی و فعلی حوزه و مراجع معظم تقلید و دیگر بزرگان حوزه علمیه هرگز با چنین پیشنهادی با دیدگاه های مبتنی بر سکولار  موافق نبوده و نیستند.
به نظر می‌رسد که نخبه های انقلابی حوزه در این برهه حساس که چشم طمع دشمن تمام شئونات انقلاب اسلامی را در بر گرفته می بایست با قلم استدلالی و بصیرت بخش خویش و نیز بهره گیری از ابزار وعظ و خطابه،با چنین طرز تفکرات موهومی به مقابله برخیزند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .