پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
همدستی در تجاوز به سوریه برای خوش‌بینان به اروپا پیام دارد/سوریه گورستان لیبرال دموکراسی غربی است
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه را به سوریه نقض آشکار حقوق بین‌المللی و بی‌اعتنایی به حقوق ملت‌ها خواند و با تأکید بر اینکه این تهاجم چهره غرب را بیش از پیش در صحنه بین‌الملل خدشه‌دار کرد، گفت:‌ آمریکا و 2 کشور اروپایی با وجود آنکه خود را مدافع حقوق ملت‌ها می‌خواندند، اما حرمت یک ملت و یک کشور مستقل را نگه نداشتند. 

وی از سوریه جنگ‌زده به عنوان گورستان لیبرال دموکراسی یاد کرد و اظهار داشت: غرب با آن همه ادعا به‌واسطه استیصال در برابر جبهه مقاومت، حاضر شد آبروی خود را لکه‌دار کرده و برای تأمین منافع خود، تجاوزی آشکار انجام دهد، در حالی که نه تنها طرفی از این اقدامات نمی‌برد، بلکه هر چه بیشتر در باتلاق سوریه فرو می‌رود. 

عبادی با ذکر اینکه حمله موشکی آمریکا و دو متحد اروپایی‌اش به سوریه به نتایج مورد انتظار آنها منتج نشد، گفت: این تجاوز همدستانه پیامی هم برای برخی در داخل کشور ما دارد؛ همان‌ها که غرب را الگوی فرهنگی و سیاسی خود قرار داده‌اند و یا دیگرانی که تصور می‌کنند صرفاً آمریکا با ما مشکل دارد و اروپایی‌ها به ما علاقه دارند.

وی تصریح کرد: تجاوز به سوریه نشان داد که ژست فاصله‌گیری انگلیس و فرانسه از آمریکا در موضوع برجام صرفاً یک نمایش است و اروپاییان به موقع خنجر خود را از پشت به ما خواهند زد، از این رو ما هیچ‌گاه نباید چشم امید به اروپایی‌ها داشته باشیم. 

عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه این هشدارها به معنای انکار به کارگیری دیپلماسی فعال در استیفای منافع ملی نیست، گفت: اما اینکه از یک لبخند دشمن به خیابان بریزیم و جشن بگیریم، حکایت از آن دارد که دشمن را درست نشناخته‌ایم. 

وی با تصریح بر اینکه همانطور که ایران در گذشته از بلوک غرب زخم‌های زیادی خورده است، در آینده هم زخم خواهد خورد، بیان داشت: البته ان‌شاءالله دشمن درنهایت ناکام خواهد ماند، اما این تجارب باید موجب شود که ما نگاه‌مان را به دشمن اصلاح کنیم. 

عبادی در ادامه گفت: فراموش نکرده‌ایم زمانی که پس از امضای برجام، وزیر خارجه وقت فرانسه به کشورمان آمد، برخی مقامات داخلی با چه ذوق‌زدگی‌ای از او استقبال می‌کردند؛ گویی که یک منجی بزرگ به ایران آمده است. 

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون و پس از گذشت سه سال از اجرای برجام شاهدیم که طرف مقابل نه به توافق، نه به قوانین بین‌المللی وفادار نیست. 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .