پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
لاپوشانی ضعف‌های اقتصادی در سایه بازی‌های سیاسی؛
هدف رسانه‌های حامی دولت از برجسته‌سازی مسائل حاشیه‌ای چیست؟
استعفای شهردار تهران هرچه باشد یک مسئله شهری است و برای ساکنین دیگر مناطق کشور اهمیت چندانی ندارد، اما سوال اینجاست که چرا روزنامه های "سراسری" به جای پرداختن به مسائلی همچون نوسانات ارزی و رکود بازار سعی دارند توجه مردم را به سمت مسائل کم اهمیت و حاشیه‌ای منحرف کنند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، از ماه های پایانی سال قبل بود که موضوع استعفای نجفی شهردار تهران در رسانه های عمومی مورد بحث قرار گرفت و روزنامه های اصلاح طلب با تیترهای جنجالی سعی کردند طرح این موضوع را به مسئله اصلی کشور بدل بکنند.

برخی از روزنامه ها و شخصیت های سیاسی چنین وانمود کردند که استعفای نجفی با فشار قوه قضاییه و بدنبال اتفاقاتی که در سالن اجتماعات برج میلاد رقم خورد مطرح شده است.

در ادامه‌ی همین سناریو مسعود کاظمی یکی از خبرنگاران  ادعا کرد دختربچه‌هایی که در مراسم شهرداری تهران در برج میلاد رقصیده بودند، به دادستانی احضار شده‌ و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب همچون آذر منصوری نیز خبر دستگیری دختربچه‌ها توسط پلیس را بازنشر دادند تا جایی که کاربران عادی نیز تحت تاثیر این ماجرا قرار گرفتند.

اصلاح طلبان که پیش از آن میدانستند نجفی قصد دارد از شهرداری تهران کنار بکشد تمام ظرفیت خود را به کار گرفتند تا بهانه ای برای استعفای او بتراشند.

طولی نکشید که خبر دستگیری دختربچه‌ها و احضار آنها به دادستانی تکذیب شد و سناریوی اصلاح طلبان برای بهانه سازی و توجیه استعفای نجفی نیمه تمام ماند اما ظاهرا تلاش این جناح سیاسی برای مشغول کردن افکار عمومی تمامی ندارد.

با نیم نگاهی به صفحه اول روزنامه های اصلاح طلب میتوان به وضوح دید که این رسانه ها بنا دارند مسائل حاشیه ای و کم اهمیت را به عنوان اولویت های اول کشور جا بزنند، روزنامه هایی همچون ابتکار، اعتماد، شرق، آرمان و . . . هر بار با تیترهایی متفاوت و جنجالی سعی میکنند موضوع استعفای نجفی را برجسته کنند حال آنکه خود نجفی اعلام کرده بخاطر بیماری اش نمیتواند به کار در شهرداری ادامه دهد و استعفای او هیچ ربطی به فشارهای سیاسی ندارد.

از طرفی دلیل استعفای شهردار تهران هرچه باشد یک مسئله شهری است و برای ساکنین دیگر مناطق کشور اهمیت چندانی ندارد، اما سوال اینجاست که چرا روزنامه های سراسری به جای پرداختن به مسائلی همچون نوسانات ارزی و رکود بازار سعی دارند توجه مردم را به مسائل کم اهمیتی همچون دلایل استعفای شهردار تهران و ممیزی صدا و سیما بر برنامه تلویزیونی کلاه قرمزی منحرف کنند.

آیا افزایش غیرعادی قیمت دلار در چند ماه اخیر و مشکلات فراوانی که برای تجار و کسبه بازار بوجود آمده است درجه اهمیتش بالاتر از سیاست بازی های شهرداری و شورای شهر تهران نیست؟

برجسته کردن مسائل حاشیه ای و وانمایی موضوعات کم اهمیت و بی اهمیت به عنوان اولویت های عمومی مردم در حالی که هر روز دم از مردم داری بزنیم نشانه‌ای است بر بی صداقتی رسانه های اصلاح طلب.


 وحید عزیزی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .