پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آمریکا به هم‌پیمانان اروپایی‌اش تسلیحات می‌فروشد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دولت آمریکا با فروش تسلیحات به مبلغ مجموعا چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به همپیمانان اروپایی‌اش موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت آمریکا با فروش تسلیحات به مبلغ مجموعا چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به همپیمانان اروپایی‌اش از جمله فروش جنگنده اف ۱۶ به اسلواکی موافقت کرد.

دولت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد این فروش سلاح به کشور‌های اسلواکی، اسپانیا و انگلیس (سه کشور عضو ناتو) به کنگره اطلاع داده شده است.

اسلواکی با خرید ۱۴ فروند جنگنده اف ۱۶، آن‌ها را جایگزین ناوگان میگ ۲۹ خود که ساخت روسیه است، می‌کند. مبلغ این قرارداد که قطعات یدکی و نیز موشک‌های هوا به هوا را شامل می‌شود به دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار می‌رسد.

وزارت دفاع آمریکا که مسئولیت فروش سلاح در این کشور را بر عهده دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جنگنده‌های کنونی اسلواکی با دیگر نیرو‌های آمریکایی و متحدان منطقه‌ای هماهنگ نیست.»

همچنین مادرید هفده فروند بالگرد ترابری CH-۴۷F چینوک از بوئینگ می‌خرد. این قرارداد نیز به همراه سایر تجهیزات به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد. لندن نیز ۵۰۰ میلیون دلار برای برنامه هواپیما‌های بدون سرنشین خود هزینه می‌کند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را تحت فشار قرار داده است تا هزینه‌های دفاعی خود را افزایش دهند. ترامپ عقیده دارد مشارکت آمریکا در امنیت جمعی ناتو بسیار سنگین است و این هزینه باید بهتر تقسیم شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : آمریکا
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .