پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
نمی‌دانم چرا کارگردانان سینما اصلاً تلویزیون نگاه نمی‌کنند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پرویز فلاحی پور بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره مشکلات باندبازی و وجود رابطه در سینما گفت: همیشه رابطه‌ها در سینما بد نیست. رابطه از نوع خوبش اصلاً بد نیست، زیرا هرکس می‌خواد با کسی کار کند که با وی همفکری بهتری داشته باشد.

وی در همین راستا رابطه بد در سینما را اینگونه شرح داد: البته رابطه بد هم در سینما وجود دارد. به فرض مثال کارگردان یک اثر سینمایی دوست دارد با من به عنوان بازیگرش همکاری داشته باشد، اما برخی عوامل به هر طریقی جلوی این ارتباط را می‌گیرند تا آن شخصی که خودشان دوست دارند را وارد بازی کنند. این نمونه واضح رابطه بد در سینمای ایران است که من هم بار‌ها با آن برخورد داشته ام و اتفاقی است که هنوز هم به شدت در سینما وجود دارد.

بازیگر سریال "گل‌های گرمسیری" وجود رابطه مناسب بین بازیگر و کارگردان را لازم دانست و افزود: لابی و باندبازی به شدت برای سینما ضربه زننده است. اگر نه بالاخره هر کارگردانی رابطه خوبی با بازیگرانی دارد و می‌داند که آن بازیگر وقتی در کار باشد کار را جلو برده و باری را از دوش کارگردان بر می‌دارد. تعامل بین بازیگر و کارگردان به شدت مهم است، زیرا در نقطه مقابل بار‌ها دیده ایم که کارگردان و بازیگر با یکدیگر به مشکل می‌خورند و کار کاملاً متوقف می‌شود.

وی نبود تنوع در بازیگران سینما را کسل کننده خواند و ادامه داد: البته این را هم بگویم انتخاب بر حسب سلیقه کارگردان باعث عدم تنوع در سینما می‌شود. ما در سینمای ایران برخی از عوامل را نداریم که به انتخاب بازیگر کمک کند. به عنوان مثال در جهان شخصی وجود دارد که ترکیب بازیگران را مشخص می‌کند و برایش مهم نیست رابطه بازیگر با کارگردان و یا تهیه کننده خوب است یا دشمن خونی هستند. او صرفاً بازیگر را بر حسب توانایی انتخاب کرده و سایر بازیگران را بر اساس انطباق تمامی اعضا انتخاب می‌کند.


بازیگر سریال "مرد هزار چهره" قضاوت کروکورانه را عامل منفی عوامل سینمای ایران خواند و تاکید کرد: در سینمای ایران هنوز انتخاب بازیگری حرفه‌ای نشده و همه چیز بر حسب سلیقه‌های شخصی رقم می‌خورد. ما هنوز قضاوتمان در سینما بر اساس بازی شخص نیست بلکه خود شخص را قضاوت می‌کنند. مثلاً یکبار اتفاق عجیبی برای من افتاد. کارگردانی به من گفت: دستمزد تو چقدر است، زیرا میخواست برای یکی از نقش‌ها با من کار کند. من گفتم چرا این انتخاب را انجام ندادی و آن کارگردان گفت: به من گفتند که دستمزد تو نجومی است. این قضیه نشان می‌دهد که پشت پرده سینما اتفاقات نه چندان خوشایندی در حال روی دادن است که ما را از سینمای حرفه‌ای به شدت دور می‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: هنوز برای ما این قضیه جا نیفتاده که وقتی مسئولیتی بهمان سپرده می‌شود بر اساس ملاک‌های استاندارد آن کار انجام دهیم. متاسفانه در سینمای ایران جا برای کسانی که چاپلوس هستند باز‌تر است. این اتفاق فاجعه سینمای ایران است.

بازیگر سریال "شهرزاد" رک نبودن افراد را مشکلی عمده خواند و اضافه کرد: کاش ما یاد بگیریم در سینما حرفمان را روبرو بزنیم و پشت سر یکدیگر حرف نزنیم. ما همیشه فکر می‌کنیم خودمان لیاقت مان بسیار بیشتر از همه است و به هر طریقی می‌خواهیم با زیر آب زدن دیگران جایگاهی را به دست آوریم. همیشه فکر می‌کنیم کسی که در قله ایستاده با پول و پارتی به آنجا رسیده و یکبار به خودمان نگاه نمی‌کنیم که شاید مشکل از ما باشد.

وی واقع بینی را لازه هر بازیگر اعلام کرد و افزود: از نظر من این نگاه باید عوض شود. هم آنکسی که انتخاب بازیگر می‌کند باید سلیقه را کنار بگذارد و بازیگر باید جایگاه واقعی خود را بشناسد. من کنار برخی که می‌نشینم از پارتی حرف می‌زنند، اما هیچوقت از عدم توانایی و دانش خود چیزی نمی‌گویند.

بازیگر سریال "کهنه سوار" با نقد بداخلاقی در پشت صحنه فیلمبرداری تصریح کرد: بازیگر اگر اخلاقش در کار بد باشد با او کار نمی‌کنند پس باید رفتار خود را عوض کند و اگر بازیگری کمبود دارد با زیر آب زدن برای دیگران نمی‌تواند کمبود‌های خود را پنهان کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : فلاحی پور
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .