پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
بیکاری مهمترین چالش پیش روی کشور در سال 97
بر اساس بررسی صورت گرفت از سال 55 تا سال 65 نزدیک به 16 میلیون به جمعیت کشور افزوده شد و در ده سال دوم بیش از 11 میلیون نفر دیگر به حمعت کشور اضافه شد و حالا تاثیر خودش را در بازار کسب و کار گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 12 درصد جمعیت فعال کشور بیکار است; موضوعی که مهمترین چالش پیش روی کشور در سال جدید است.
شاید به همین علت بود که مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از تولید ملی نامگذاری کردند تا ذهن  مسئولان و مردم را به این مهم جلب کنند به هر حال رشد و شکوفایی تولید ملی رابطه مستقیم با اشتغال و رفع بیکاری دارد.

البته رشد و شکوفایی تولید ملی به تنهایی نمی تواند مشکل بیکاری کشور را حل کند هنوز برخی از تصمیم گیری ها و مقررات در کشور موانع جدی را در ایجاد اشتغال ایجاد کرده است.
این تصمیم گیری ها به خصوص در حوزه مالی و بانکی نقش پر رنگ تری دارد در واقع تا زمانی که بانک ها سود بالایی را به سپرده ها پرداخت می کنند سرمایه ها و نقدینگی به سمت تولید و اشتغال نمی رود.
موضوعی که احمد امیرآبادی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز بر روی آن تاکید دارد و می گوید: سود سپرده ها در بانک ها باید منطقی شود به هر حال سپرده گذاری در بانک ها بدون ریسک است و قطعا باید سود کمتری به آن تعلق بگیرد.

البته رشد مضاعف جمعیت بین سال های 55 تا 75 نیز تاثیرش را امروز در بازار کار گذاشته است موضوعی که جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آن را دردسر می داند و معتقد است دهه شصتی ها در مقاطع مختلف از تحصیل تا بازار کار همیشه دردسرساز بودند.

بر اساس بررسی صورت گرفت از سال 55 تا سال 65 نزدیک به 16 میلیون به جمعیت کشور افزوده شد و در ده سال دوم بیش از 11 میلیون نفر دیگر به حمعت کشور اضافه شد و حالا تاثیر خودش را در بازار کسب و کار گذاشته است.

البته بسیاری از کارشناسان وجود جمعیت جوان را نه تنها تهدید بلکه یک فرصت می دانند اما معتقدند مسئولان کشور نتوانستند بسترهای لازم را در این زمینه فراهم کنند.

به هر حال در شرایط موجود و با توجه به حجم بالای تقاضا برای کار در سال جدید باید مسئولان در برطرف و یا حداقل کاهش قابل قبول بیکاری تمام تلاش و همت خود را بکار گیرند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : بیکاری
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .