پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
مدیرکل اوقاف قم مطرح کرد:
بازدید 350 هزارمسافر نوروزی از خیمه‌ های معرفت قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم گفت: از ابتدای سال تا هشتم فروردین ماه سال جاری، 350 هزار مسافر نوروزی از خیمه‌ های معرفت طرح آرامش بهاری در این استان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت ‌الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم اظهار داشت: امسال خیمه های معرفت در 40 بقاع متبرکه برپا شده است و تا 15 فروردین ماه دایر است.
وی افزود: غرفه های خیمه معرفت شامل کودک و نوجوان، قرائت قرآن، عفاف و حجاب، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، آشنایی با شهدای مدافع حرم، نقاشی خلاقانه، پاسخگویی به احکام شرعی در دو بخش مجزای خواهران و برادران، مشاوره روانشناختی و خانوادگی و سخنرانی چند رسانه‌ ای است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان این که امسال اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه 30 درصد افزایش یافته است گفت: این خیمه‌ ها در جوار حرم مطهر کریمه اهل بیت(س)، مسجد مقدس جمکران، کوه خضر نبی ، مزار مقدس شیخان و بقاع امامزادگان شاخص با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی پذیرای زائران است.
استان قم دارای 444 بقاع متبرک امامزادگان است.
وی ادامه داد: همچنین خیمه های معرفت در بقاع امامزادگان در بخش های پنجگانه استان قم از جمله امامزادگان جعفر(ع) زواریون، عبدالله(ع) قلعه چم و عبدالله ابیض و سایر بقاع متبرکه در حال فعالیت است.
استان قم دارای یک شهرستان و پنج بخش مرکزی، سلفچگان، جعفریه، کهک و خلجستان است.
حسینی مقدم، از فعالیت 160 مبلغ در اجرای طرح آرامش بهاری خبر داد و گفت: این مبلغان ضمن پاسخگویی به سوال ها و شبهه های دینی و فرهنگی زائران، مشاوره های تخصصی فردی و اجتماعی نیز ارائه می کنند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .