پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آیت الله مکارم شیرازی:
غرب با ترویج ايران‌ستيزي به دنبال فروش سلاح به عربستان است
این مرجع تقلید بااشاره به اینکه امروزه مشکل بزرگ دنیا این است که سردمداران و مستکبرین عالم به ظاهر ادعای دفاع از حقوق بشر و آزادی می کنند، گفت:غرب با ترویج ايران‌ستيزي به دنبال فروش سلاح به عربستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام جواد(ع) اظهار کرد: شخصی که در آشکار دوست خدا ولی در باطن دشمن خدا است بسیار خطرناک محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دوگانگی ظاهر و باطن که به نفاق و ریاکاری تعبیر می‌شود بلای بزرگی برای اشخاص و جوامع است زیرا شخص علاوه بر فاسد بودن به دلیل آنکه چهره باطنی خود را مخفی می‌کند افراد را فریب می‌دهد.

این مرجع تقلید گفت: سردمداران دنیا از کسانی هستند که می‌گویند ما طرفدار حقوق بشر، عدالت و نظم جهان هستیم ولی در باطن مخالف و دشمن حقوق بشر هستند و مظلومان را به بیچارگی می‌کشند و منافع را برای خود و بدبختی را برای دیگران می‌خواهند.

وی عنوان کرد: می‌گویند هیأتی تشکیل دادیم که با داعش و امثال آن مبارزه کنیم ولی خود از داعش حمایت می‌کنند و بیان می‌کنند ما مخالف هستیم که کشوری ویران شود ولی خودشان عامل ویرانی کشورها هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: مشکل بزرگ در دنیای امروز این است و تصور نمی‌کنیم که این مشکل تا آخر حل شود مگر دنیا را به نابودی بکشانند. باور نمی‌شود روزی فرهنگ دنیا به اندازه‌ای بالا برود که سردمداران از حالت منافق‌گری خارج شوند.

 وی با اشاره به مشکلات نفاق در دوران کنونی گفت: برخی با استناد به اعلامیه حقوق بشر، تصور کرده اند دنیا به سمت مسیر انبیا می‌رود در حالی که آنها ظاهر را دیدند ولی در دوران ما و زمان‌های دیگر پرده‌ها کنار رفت و چهره‌های خود را نشان دادند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: به طور عملی بیان کردند که درآمد مهم ما از سلاح‌ها تأمین می‌شود و مهم نیست این سلاح‌ها را به سر چه کسی می‌ریزند و حتی سلاح کشتار جمعی و میکروبی به صدام دادند و در یمن زیرساخت‌ها را ویران کردند و افراد بی‌گناه و زنان و کودکان را کشتند.

وی عنوان کرد: ایران‌ستیزی نیز ضمیمه آن کردند و به این وسیله آهن پاره‌های خود را به قیمت گزاف می‌فروشند. با چنین وضعیتی عربستان به فلاکت می‌افتد زیرا پول های خود رادر برابر این آهن پاره‌ها داده است. آنها دلشان نمی‌خواهد داستان یمن، سوریه و عراق تمام شود.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .