پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
در گفتگو با زائران مطرح شد؛
رضایت زائران از برگزاری نماز جماعت در بوستان ها
زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران با اسکان در بوستان ها هم می توانند نماز خود را بصورت جماعت بخوانند که این مسئله باعث رضایت آنها شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، قم  یکی از استان های کوچک می باشد که از شهرهای زیارتی و مذهبی مهم ایران محسوب می شود و یکی از قطب های بزرگ توسعه توریسم مذهبی کشور به شمار می آید. این استان در گذشته به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی فراوانی بوده است و امروز هم در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران و رابط بین استان ها قرار دارد.

از طرفی هم وجود اماکن مذهبی حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران در این استان بر اهمیت آن بیش از پیش افزوده است و همین موضوع باعث شده است که مورد توجه مسافران از نقاط مختلف ایران و حتی کشورهای مسلمان دیگر قرار بگیرد که در همین راستا می توان به 20میلیون مسافری که سالانه به قم سفر می کنند، اشاره کرد.

اما مسئله مهم در این بین برگزاری نماز جماعت در بوستان های استان قم از سوی شهرداری می باشد که البته چند سالی هست این طرح اجرا می شود از همین رو با تنی چند از زائران در این خصوص گفتگویی را انجام دادیم.

خلیل ابراهیمی یکی از زائرانی که از شهر کرمانشاه به قم سفر کرده است در خصوص اجرای طرح نماز جماعت در بوستان ها و غرفه کودک گفت: این طرح بسیار مناسب می باشد.

وی ادامه داد: در سال های قبلی وقتی در نمازخانه برخی بوستان ها حاضر می شدیم نماز جماعتی برقرار نبود اما امسال بسیار خوب شده است.

ابراهیمی با اشاره به غرفه کودک، ابراز داشت: کودک ما از وقتی وارد بوستان می شویم به این غرفه می آید و مشغول نقاشی کشیدن می شود.

رضا قراداغی زائر دیگری که از استان تبریز به قم سفر کرده است در این خصوص این طرح، گفت: بسیار خوب است که ما می توانیم با توجه به دور بودن از حرم مطهر حضرت معصومه(س) اما نماز جماعت داریم.

وی عنوان داشت: حتی ما می توانیم برخی سوالات شرعی و شبهه های خودمان را از روحانی حاضر در این بوستان ها بپرسیم.

خانم محمدی زائر دیگری که از استان اصفهان به قم سفر کرده است در خصوص این طرح می گوید: امسال وضعیت بوستان های قم نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی ادامه داد: این غرفه نقاشی هم سرگرمی خوبی برای کودکان ما می باشد که در بوستان های قرار گرفته است.

در هر حال امیدواریم این حرکت و گام ارزشمند تداوم داشته باشد و هر ساله برنامه ریزی بیشتر و بهتری در این خصوص با ایجاد غرفه های بیشتری اجرا شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : زائر , نماز , بوستان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .